Rekordowy finał 26 WOŚP! (FOTO)
Lucyna Sztandera, CKiS Sępólno, MGOK Więcbork, GDK Sośno

Tegoroczna akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszła już do historii. Wprawdzie pieniądze jeszcze napływają, ale już można mówić o pobitym rekordzie i to nie tylko w akcji ogólnopolskiej, ale również w naszym regionie.

Na ulice wyszli wolontariusze, w ośrodkach kultury odbywały się liczne występy artystyczne przeplatane licytacjami. Po podsumowaniu okazało się, że i w Sępólnie, i w Więcborku i w Sośnie pobito rekord. Wszędzie zebrano kwotę większą niż w poprzednich latach.

- Jak słyszałam, ile Sośno zebrało to powiem szczerze, że jestem zdumiona. Przecież tam w tych okolicach ludzie tyle potracili przez nawałnicę, a mimo to potrafili jeszcze teraz zebrać kasę na akcję Owsiaka. Brawo dla tych, którzy okazali tyle serca - podzieliła się swoją opinią mieszkanka Sępólna.

W gminie liczącej 5 tys. mieszkańców zebrano rekordową kwotę 15 200 zł.

- Bardzo pragniemy podziękować mieszkańcom gminy Sośno za okazanie wielkiego serca, strażakom za pomoc w zbiórce i światełko do nieba, wolontariuszom, wszystkim tym, którzy czynnie licytowali oraz dopingowali młodych wykonawców w trakcie finałowego koncertu w GDK w Sośnie, a także wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że w gminie Sośno zebrano 15 250 zł - dziękowali organizatorzy niedzielnej akcji w Sośnie.

O rekordowej kwocie mówią też w Sępólnie. W Centrum Kultury i Sztuki, w którym był sztab wolontariuszy i w którym odbywały się występy i licytacje, podsumował tegoroczną akcję:

- Zebraliśmy 18,399,98 zł, to ponad 3000 więcej niż w ubiegłym roku. Cieszymy się, że możemy być częścią tego wielkiego przedsięwzięcia. Na ulicach Sępólna Krajeńskiego kwestowało wczoraj 32 wolontariuszy. Najmłodszy z nich, Wincenty, miał zaledwie 4 lata! Najstarszy niemal 90. To tylko kolejny dowód na to, że Orkiestra łączy całe pokolenia, że idea bezinteresownej pomocy, na szczęście, nadal znajduje swoich odbiorców. 26. finał odbył się bez komplikacji, dzięki czemu mogliśmy skupić się na artystycznych rozmaitościach, które czekały tego dnia na odznaczonych charakterystycznym, czerwonym serduszkiem mieszkańców Sępólna w Centrum Kultury i Sztuki. Były występy wokalne, taneczne, pokazy, wystawy, licytacje - wszystko to dla najgłośniejszej Orkiestry na świecie. Orkiestry pod batutą Jurka Owsiaka, która będzie grała do końca świata i jeden dzień dłużej.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować osobom zaangażowanym we współorganizację 26. finału WOŚP, wszystkim wykonawcom, wolontariuszom, którzy zechcieli poświęcić swój czas dla tej szczytnej idei oraz wszystkim z Państwa, którzy uczestniczyli wraz z nami we wczorajszym finale. To właśnie Wy tworzycie tę wspaniałą Orkiestrę, dziękujemy!

- W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, wielką hojnością wykazali się mieszkańcy Gminy Więcbork. Pieniądze na wsparcie dla podstawowych oddziałów neonatologicznych, czyli na stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, specjalistyczne aparaty USG oraz pulsoksymetry zbierane były do skarbonek wolontariuszy, wielkiej skarbonki znajdującej się w więcborskim sztabie oraz podczas aukcji odbywających się w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku. Podczas wieczornego liczenia zebranych kwot było już pewne, że więcborski sztab pobił kolejny rekord.

Zbiórka w Sypniewie i Więcborku rozpoczęła się wczesnym rankiem, kiedy to na ulice wyszło 24 wolontariuszy ze skarbonkami i serduszkami. Puszki zapełniały się bardzo szybko, a na ulicach nie było widać prawie nikogo, kto na kurtce czy płaszczu nie miałby charakterystycznego symbolu WOŚP. Podczas wieczornego liczenia okazało się, że w sumie do skarbonek zebrano aż 14.519,20 zł (1.778,42 zł w Sypniewie i 12.740,78 zł w Więcborku).

O godzinie 16 wolontariusze przenieśli się do sali widowiskowej MGOK, gdzie odbywały się orkiestrowe licytacje. Oprócz tradycyjnych, cieszących się dużym powodzeniem, gadżetów przysłanych przez Jurka Owsiaka, wśród przedmiotów, które skupiały na sobie największą uwagę licytujących były m.in.: ceramiczne anioły, pamiątki z egzotycznych podróży podarowane przez IgiTravel i oczywiście orkiestrowy anioł autorstwa pana Józefa Walczaka. Oryginalnymi nowościami tegorocznej licytacji były natomiast "Wspólny trening biegowy z Burmistrzem Więcborka" oraz "Urodziny z alpakami Mieszko i Kokolino". Aukcje, koncertowo przeprowadzone przez panią Renatę Bloch, przyniosły w sumie 4.554,00 złotych.

Licytacjom towarzyszyły zachwycające występy artystyczne i atrakcyjne pokazy. Podczas występów, ci którzy zamiast wziąć udziału w licytacjach woleli, tak po prostu, wrzucić parę złotych do wielkiej skarbony, zebrali wspólnie przeszło 2.000 złotych.

Wszystko to razem sprawiło, że podczas 26 Finału WOŚP w Więcborku padł kolejny rekord, a zebrana kwota 20.859,92 zł okazała się nie tylko większa niż w roku ubiegłym, ale także największa w całym powiecie sępoleńskim - cieszą się w MGOK w Więcborku, gdzie był sztab orkiestry - Więcborski Sztab WOŚP dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek przyczynili się do sukcesu 26 Finału WOŚP: wolontariuszom, partnerom, darczyńcom i komisji.

Lucyna Sztandera

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top