Po raz pierwszy zorganizowali kiermasz (FOTO)
nadesłane

12 marca Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zorganizował o raz pierwszy Kiermasz Wielkanocny pn. "Zrób i Sprzedaj - Upiecz i Wygraj".

Sala balowa, w której odbywał się kiermasz już dawno nie była tak kolorowa. A stało się to za sprawą 11 wystawców z przecudnymi pracami, rękodziełem - cudeńkami nie tylko wielkanocnymi. Można było obejrzeć i kupić rękodzieło z wikliny papierowej, którą wystawiły panie z KGW z Dąbrówki oraz pani Halina Dropiewska z Kamienia. Podziwiać można było barany, anioły i zające z masy solnej wykonane przez panią Monikę Kludzikowską oraz kwietne stroiki, jajka i ozdoby do włosów wykonane ze wstążki satynowej, które były dziełem pani Kamili Smarul. Pachniało lawendą przy stoisku pani Maryny Górznej, a wśród pachnących stroików i wianków można było dostrzec prace pana Piotra Racha, który zrobił ozdoby techniką quillingu oraz motylki z frywolitki wykonane przez panią Krystynę Krzanik. Wśród prac pani Bernadety Starsiak nie zabrakło kurek, kogucików, folkowych misiaczków, zajączków, poduszeczek i lalek. Na kolejnych stołach: urokliwe opaski, gumki i wszelkie ozdoby do włosów to dzieło pani Hanny Rozpłoch z Dąbrowy oraz stoisko przygotowane przez KGW w Radzimiu z koszyczkami z witek wierzbowych. Ponadto można było obejrzeć prace plastyczne przygotowane przez dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej z Małej Cerkwicy. Stół pełen ozdób z małymi i dużymi króliczkami, kurczaczkami i koszyczkami wykonanymi techniką orgiami to prace pani Moniki Domaszek z Sępólna. A z okolic Debrzna przyjechała pani Barbara Lisowska z biżuterią.

- Spośród 11 wystawców 5 stoisk było dziełem kamieńskich uzdolnionych pań. W domowym zaciszu powstają cuda wykonane wyszukanymi technikami plastycznymi - i co nas bardzo cieszy, wreszcie co niektóre ujrzały światło dzienne. Ostatecznie okazało się, że "zrób" stanowi najmniejszy problem, trudniej jest "i sprzedaj". Kto jednak nie był niech żałuje bardzo... - podkreślili organizatorzy.

W trakcie kiermaszu przeprowadzono również wśród dzieci quiz wielkanocny, a na scenie prezentowała się kapela podwórkowa "Znad Mochla" . "Upiecz i wygraj" to słodka atrakcja kiermaszu, która przysporzyła najwięcej emocji. W konkursie na najsmaczniejsze ciasto wielkanocne wzięło udział 15 pań z: Radzimia, Zamartego, Małej Cerkwicy, Dąbrówki, Obkasu, Dąbrowy, Dużej Cerkwicy i Orzełka. Pierwsze kawałki ciast powędrowały na stół komisji konkursowej. Jury miało ciężkie zadanie, by spośród tylu ciast wybrać to najpiękniejsze i najsmaczniejsze. Ciasta oceniały panie: Halina Dropiewska z Kamienia, Jadwiga Dzieciuch z Dąbrówki, Maria Lenartowicz "Hand-Piek" z Kamienia oraz panowie: Burmistrz Wojciech Głomski, przewodniczący RM Kazimierz Warylak, Robert Środecki z "WK" oraz Ireneusz Bona - dyr. MGOK. Komisja oceniała ciasta w kategorii walorów estetycznych, oryginalności wypieku, nawiązania do tradycji oraz smaku. I miejsce zajęła pani Barbara Niekłań z Małej Cerkwicy, która przygotowała "Tort wielkanocny", II miejsce - pani Mariola Żmuda-Trzebiatowska z Dąbrówki, która upiekła ciasto "Zielony mech", III miejsce jury przyznało pani Irenie Steinborn z Orzełka, która przywiozła "Babkę z jajek na zimno", IV miejsce zajęło KGW w Dużej Cerkwicy za "Sernik".

Upominki, wśród których był sprzęt AGD oraz drobne przybory kuchenne, otrzymały wszystkie panie. Ponadto każda z pań otrzymała zapasy mąki Basia, którą ufundowała firma GoodMills Polska Sp. z o.o. Zakład produkcyjny: Młyn Kamionka w Dużej Cerkwicy.

- Podziękowania również składamy paniom: Marzannie Oborowskiej, Jadwidze Bociek, Marii Stacharskiej, Elżbiecie Orłowskiej, Monice Warylak, Brygidzie Kłodzińskiej, Alicji Tyda, Krystynie Dobber, Barbarze Jankiewicz i Ośrodkowi Opiekuńczo-Wychowawczemu za upieczenie ciast.

sl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top