Małżeństwo to wielka odpowiedzialność. Złote Gody Państwa Radziejewskich z Kamienia Krajeńskiego (FOTO)
Urząd Stanu Cywilnego w Kamieniu Krajeńskim

50-rocznicę zawarcia związku małżeńskiego obchodzili Państwo Anna i Bolesław Radziejewscy z Kamienia Krajeńskiego. Z tej okazji w piątek, 15 listopada 2019 r. odbyło się uroczyste spotkanie, na którym burmistrz Kamienia Krajeńskiego z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego odznaczyli Jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Szanowni Jubilaci przysięgę małżeńską złożyli 8 listopada 1969 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Mysłakowicach (woj. dolnośląskie).

Pani Anna pochodzi z Orzełka. Pana Bolesława poznała na przystanku autobusowym, kiedy wyjeżdżała na Śląsk do pracy. Jubilat urodził się w Łomnicy (woj. dolnośląskie). Wspólnie pracowali w tym samym zakładzie, w którym zajmowali się porcelaną techniczną. W roku 1999 przeszli na emeryturę. Jubilatka wraz z mężem postanowiła wrócić w swoje rodzinne strony. Od czerwca 2016 r. mieszkają w Kamieniu, gdzie odpoczywają i cieszą się każdym wspólnie spędzonym dniem. Pomimo wieku cechują się pozytywnych podejściem do życia, ponadto można zauważyć, że dobry humor ich nie opuszcza. Państwo Radziejewscy wychowali 2 dzieci oraz cieszą się z posiadania 2 wnucząt.

Na pytanie Jaki jest ich złoty środek na długoletni związek? odpowiadają, że bardzo istotne jest życie w spokoju i w zgodzie, wybaczenie. Ponadto zbliżyła ich do siebie wspólna praca.

Małżeństwo to wielka odpowiedzialność dla obojga partnerów, ale również wspaniałe zadanie, które należy rozwijać i pielęgnować. Te 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego Państwa Radziejewskich jest dobrym przykładem tego, że wzajemne zrozumienie i poszanowanie może pokonać wszelkie życiowe trudności.

Urząd Stanu Cywilnego w Kamieniu Krajeńskim

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top