Jubileusz Złotych Godów Państwa Żubka z Małej Cerkwicy (FOTO)
Urząd Stanu Cywilnego w Kamieniu Krajeńskim

Jubileusz Złotych Godów obchodzili Państwo Zdzisława i Henryk Żubka z Małej Cerkwicy. Uroczystość odbyła się w sobotę, 12 października 2019 r. W tym szczególnym dniu Jubilatom towarzyszyła rodzina oraz goście wraz z burmistrzem Kamienia Krajeńskiego i kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego, którzy wręczyli im Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadane przez Prezydenta RP za zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swojej rodziny.

Szanowni Jubilaci poznali się w 1964 r. na dwuletnim kursie przysposobienia rolniczego w Małej Cerkwicy. Przysięgę małżeńską złożyli 4 października 1969 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kamieniu Kr. Ślub kościelny odbył się tego samego dnia w kościele w Kamieniu Krajeńskim.

Szanowni Jubilaci po ślubie zamieszkali w Małej Cerkwicy u rodziców Pana Henryka. Pani Zdzisława pochodzi z Dużej Cerkwicy, od zawsze zajmowała się domem, wychowywaniem dzieci oraz pomocą przy gospodarstwie. Pan Henryk natomiast po ukończeniu technikum pracował w Więcborku jako tapicer, a od 2009 r. jest na emeryturze. Obecnie Jubilaci nigdy się nie nudzą. Pan Henryk lubi majsterkować, natomiast Jubilatka od 2015 roku służy mieszkańcom pełniąc funkcję sołtysa w Małej Cerkwicy. Ponadto większość czasu zajmuje im praca na gospodarstwie rolnym, pomagają przy nim synowi. Praktycznie codziennie widują się z rodziną, uwielbiają spędzać z nimi czas na wspólnym gotowaniu.

Jubilaci wychowali 2 synów oraz cieszą się z posiadania 6 wnucząt i 1 prawnuczki.

Na pytanie jaka jest ich recepta na wspólne życie, zgodnie odpowiadają, że bardzo ważne jest, aby wspólnie rozmawiać. Mówią, że: ,,Ważne żeby rozmawiać ze sobą szczerze, wtedy wszystko jest zrozumiałe i nie ma nieporozumień. No i miłość, miłość jest najważniejsza. (…) Zawsze trzymamy się razem, choćby nie wiem co”.

Złote Gody Państwa Żubka są przykładem jak należy iść razem przez życie. Wbrew wszelkim przeciwnościom dochowali składanej 50 lat temu przysięgi, która zobowiązuje do bycia ze sobą na dobre i złe, w zdrowiu i chorobie, chociaż problemów i trudności w życiu bywa wiele.

Szanownym Jubilatom składamy raz jeszcze życzenia wszelkiej pomyślności, kolejnych długich lat w zdrowiu i szczęściu, gratulacje oraz wyrazy uznania.

Urząd Stanu Cywilnego w Kamieniu Krajeńskim

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top