Szmaragdowe gody (FOTO)
Urząd Stanu Cywilnego w Kamieniu Krajeńskim

55 lat wspólnego pożycia małżeńskiego to jubileusz szczególny. Rocznica ślubu zawsze sprawia, że ożywają wspomnienia. Tak też było w miniony weekend podczas jubileuszu 55-lecia małżeństwa państwa Wandy i Jana Kłosowskich, którym towarzyszyła rodzina oraz goście wraz z burmistrzem Kamienia Wojciechem Głomskim oraz kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Danutą Leboda.

Drodzy Jubilaci przysięgę małżeńską złożyli 20 lipca 1963 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Wysokiej. Ślub kościelny zawarli 8 września 1963 roku w kościele w Bądeczu (gm. Wysoka).

Pani Wanda Kłosowska z domu Gawkowska, urodziła się w Zapędowie (gm. Czersk) dnia 24 maja 1937r. Pan Jan Kłosowski urodził się 18 stycznia 1938r. w Małej Cerkwicy. Jubilaci całe swoje życie poświęcili pracy na gospodarstwie rolnym w Małej Cerkwicy. Jubilatka po ślubie zajmowała się także domem oraz wychowywaniem dzieci. Pan Jan natomiast czynnie udzielał się społecznie. Pełnił rolę prezesa w Stowarzyszeniu Kombatantów, był również członkiem rady sołeckiej. W 1991r. przekazali gospodarstwo synowi.

Obecnie Jubilaci cieszą się jesienią życia. Na pierwszy rzut oka zauważyć można, że humor i pogoda ducha ich nie opuszcza. Mimo swojego wieku cechują się bardzo pozytywnym podejściem do życia i cieszą się z każdego wspólnie spędzonego dnia. Jubilaci wychowali 4 dzieci (1 syna i 3 córki), 10 wnucząt i 7 prawnucząt.

55 lat pożycia małżeńskiego z pewnością jest wyjątkowym wydarzeniem. Stanowi oznakę prawdziwej miłości. Dowodzi, że wzajemne poszanowanie i wsparcie może pokonać wszelkie trudności życiowe. Państwu Kłosowskim życzymy pomyślności oraz doczekania następnych jubileuszy w zdrowiu i szczęściu.

Urząd Stanu Cywilnego w Kamieniu Krajeńskim

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top