Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Wiadomości

W środę, 5 stycznia 2022 r. w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 2 w Więcborku nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie tegorocznego konkursu „Świąteczne nutki”. Organizatorami całego przedsięwzięcia była Barbara Jelińska oraz Marietta Bettin-Wielgus - nauczycielki pracujące w oddziale więcborskiego przedszkola. Celem była popularyzacja śpiewania polskich kolęd, pastorałek oraz piosenek związanych z Bożym Narodzeniem.

W poniedziałek, 3 stycznia br. ok. godz. 8 doszło do wypadku na trasie Sępólno Krajeńskie - Niechorz (droga krajowa nr 25). Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z JRG w Sępólnie Krajeńskim. Na miejscu okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Mitsubishi i Hyundai. Hyundaiem podróżował kierowca z dwójką dzieci, natomiast Mitsubishi podróżował tylko kierowca, który na skutek zderzenia został zakleszczony w samochodzie. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych ewakuowali kierowcę z samochodu. Na miejsce wezwano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Łącznie w zdarzeniu poszkodowana została 1 osoba - kierowca Mitsubishi, natomiast pozostałe zostały zabrane na obserwację do szpitala. Na czas akcji droga krajowa nr 25 była zablokowana.

Powitanie Nowego Roku 2022 na Rynku Miejskim w Kamieniu Krajeńskim i na Placu Wolności w Sępólnie Krajeńskim.

Okres około świąteczny jest czasem kiedy w przedszkolach przebywa mniej dzieci. Pomimo to w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 2 Więcborku obchodzono Sylwestra. Była to miła niespodzianka dla maluchów. Poprzez liczne zabawy integracyjne milusińscy pożegnali kończący się rok, a tanecznym krokiem weszli w rok 2022. Dzieci nie miały czasu na nudę. Czekało na nich wiele niespodzianek m.in. zabawy z chustą animacyjną, malowanie buziek, tunel, przechodzenie pod i po linie, przeciąganie liny, zabawy z balonami, sesja zdjęciowa i wiele innych atrakcji. Opiekunowie grupy, Barbara Jelińska i Agata Gulka, dziękują za wspaniałą zabawę i życzą wszystkim szczęśliwego Nowego Roku!

W środę, 29 grudnia br., w sali posiedzeń kamieńskiego magistratu odbyła się XXXIV sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim.

Przewodniczący Franciszek Lesinski zwołał XXXIX sesję Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim na dzień 29 grudnia 2021 r. Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 sesja odbyła się w trybie zdalnym. Przewodniczący Rady Miejskiej prowadził obrady sesji z sali im. L. Prądzyńskiego w Urzędzie Miejskim w Sępólnie Krajeńskim, ul. T. Kościuszki 11.

Na zbliżające się Święta pragniemy złożyć wszystkim naszym Widzom i Czytelnikom życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Kolejny zaś rok niech będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń. Redakcja KANAŁU 10

Kiermasz bożonarodzeniowy był ostatnim tak bezpośrednim zwiastunem nadchodzących świąt. Mimo iż w tym roku nie odbył się tradycyjny Dzień Adwentowy z koncertem, nie zabrakło artystycznych atrakcji. Tuż po godzinie 15:00 na placu wokół świątecznych ozdób pojawiła się Królowa Śniegu i jej fantastyczni goście ze Śnieżnej Krainy.

W piątek, 17 grudnia br. w trybie zdalnym odbyła się XLI Sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego.

Top