25-letnia mieszkanka gminy Więcbork przyłapana z amfetaminą. Zatrzymano dilerów od których kupiła narkotyki
policja.pl

25-letnia kierująca motorowerem została zatrzymana za posiadanie amfetaminy. Jeśli się potwierdzi, że miała zabroniony środek w organizmie, odpowie także za jazdę pod wpływem narkotyków. Kryminalni do sprawy zatrzymali także dwóch mieszkańców gminy Więcbork, od których zatrzymana kobieta nabyła narkotyki. Cała trójka za popełnione przestępstwa usłyszała zarzutu.

W czwartek, 8 lipca br. ok. godziny 1:30, na ulicy Wyzwolenia w Więcborku, uwagę dzielnicowych  przykuł motorower. Jego styl jazdy mógł wskazywać, że osoba nim kierująca może znajdować się pod wpływem alkoholu, bądź innego zabronionego środka. Mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej.  Kierującą jednośladem okazała się, 25-letnia mieszkanka gminy Więcbork, która była widocznie poddenerwowana całą sytuacją, co wzbudziło podejrzenia stróżów prawa. Badanie alkomatem wykazało jednak, że była trzeźwa. Chwilę później wyszedł na jaw powód jej zdenerwowania. Kobieta miała schowane w portfelu oraz bieliźnie dwa zawiniątka z narkotykami. Dodatkowo przyznała się, że zażywała te środki wcześniej. W związku z podejrzeniem, że mogła kierować motorowerem po użyciu narkotyków, pobrano jej krew do dalszych badań. 25-latka trafiła do policyjnego aresztu. Usłyszała już zarzut posiadania narkotyków, a o jej dalszym losie zadecyduje sąd. Jeżeli okaże się, że jechała pod wpływem środków odurzających, usłyszy kolejny zarzut. Nieodpowiedzialnej cyklistce grozi nawet do 3 lat więzienia.

Dodatkowo, policjanci pracujący na sprawa ustalili, że kobieta zakupiła narkotyki od 27 i 38-letnich mieszkańców powiatu sępoleńskiego. Mężczyźni zostali zatrzymani, a kryminalni przedstawili im zarzuty udzielania substancji psychotropowych. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

asp. Małgorzata Warsińska - KPP Sępólno Krajeńskie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top