Włamywacze zatrzymani przez więcborskich kryminalnych [FOTO]
KPP Sępólno Krajeńskie

Więcborscy kryminalni zatrzymali dwóch sprawców kradzieży z włamaniem do mieszkania. Dodatkowo okazało się, że jeden z nich poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności. Włamywacze usłyszeli już zarzuty za popełnione przestępstwo, a o ich przyszłości zadecyduje sąd.

W czwartek, 5 marca br. kryminalni z Posterunku Policji w Więcborku ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pod koniec lutego włamali się do jednego z mieszkań na terenie gminy. Włamywacze wynieśli wówczas z mieszkania łup o wartości około 1 800 złotych. Policjanci odzyskali cześć skradzionego mienia, które trafi niebawem do prawowitego właściciela.

Sprawcom przestępstwa, mieszkańcom (42 i 53 latek) gminy Więcbork, policjanci przedstawili już zarzuty kradzieży z włamaniem. Dodatkowo w trakcie czynności z zatrzymanymi okazało się, że starszy z nich jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 53-latek wprost z posterunku trafił do zakładu karnego.

Teraz o ich przyszłości zadecyduje sąd. Za popełnienie przestępstwa kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje nawet do 10 lat więzienia.

asp. Małgorzata Warsińska - KPP Sępólno Krajeńskie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top