UWAGA! Ruszają konsultacje w sprawie przebiegu obwodnicy Więcborka [FOTO]
UM w Więcborku

Wybór wariantu budowy nowej drogi – obwodnicy Więcborka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241, będzie przedmiotem konsultacji społecznych, które zaplanowano na środę 12 lutego br.

Z uwagi na wzrastające natężenie ruchu drogowego, w tym w szczególności pojazdów ciężkich, a także ze względu na konieczność zredukowania czasu podróży oraz podniesienia bezpieczeństwa ruchu drogowego na ulicach w mieście, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy zdecydował o budowie obwodnicy, która poza zwartą zabudową Więcborka połączy DW 241 Tuchola – Rogoźno z drogami wojewódzkimi nr 242 Więcbork – Falmierowo i 189 Jastrowie – Więcbork.

Trasa wyznaczona została po zachodniej części miasta.

Powstały trzy warianty inwestycyjne przebiegu drogi. Dla wariantu wskazanego na konsultacjach społecznych jako preferowanego (najkorzystniejszego), będzie uzyskiwana decyzja środowiskowa.

Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy na spotkanie: Centrum Aktywności Seniora w Więcborku - 12 lutego 2020 roku (środa), godz. 18:00

Nowa droga ma za zadanie przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności oraz zapewnienia spójności społecznej, gospodarczej i przestrzennej dla podniesienia atrakcyjności województwa kujawsko-pomorskiego, jako miejsca do inwestowania, pracy i zamieszkania.

Celem uzyskania szczegółowych informacji prosimy o zapoznanie się z opisem wariantów oraz planem orientacyjnym dostępnych w galerii pod artykułem. 

UM w Więcborku

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top