Otwarcie wystawy pt. „Wybory czerwcowe 1989” (FOTO)
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku

W poniedziałek, 3 czerwca br., w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku miało miejsce otwarcie wystawy pt. „Wybory czerwcowe 1989”.

Ekspozycja została przygotowana przez pracowników Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy. Autorami są: Kamila Churska, dr. Krzysztof Osiński i dr Marek Szymaniak. Na kolejnych planszach przedstawiono w sposób kompleksowy najważniejsze zagadnienia wyborów czerwcowych na obszarze dawnych województw: bydgoskiego, toruńskiego oraz włocławskiego. Na uwagę zasługuje dokładne objaśnienie wydarzeń tamtego czasu i to w skali całej Polski. Ekspozycja ukazuje również bogaty materiał przedstawiający elementy kampanii przedwyborczej. Możemy do nich zaliczyć ulotki, plakaty i zdjęcia. Oglądający znaleźli tam także sylwetki kandydatów ubiegających się o fotele poselskie i senatorskie. Ostatnie plansze przedstawiają nie tylko osoby już wybrane ale też przebieg oraz wartości procentowe, uzyskane w wyborach w skali całego państwa.

Otwarcia wystawy dokonała Dyrektor Biblioteki Ludmiła Piekałkiewicz-Geruzel. Nakreśliła obecnym cel i okoliczności powstania oraz autorów wystawy. Władze gminne reprezentował Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski oraz Wiceburmistrz Więcborka Jacek Masztakowski. Burmistrz podziękował wszystkim za przybycie. W swojej wypowiedzi podkreślił także znaczenie wyborów 1989 roku dla ludzi tamtego czasu oraz tych żyjących obecnie – w szczególności młodych. Do więcborskiej książnicy przybyli tego dnia mieszkańcy a także uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Więcborku wraz z opiekunami. Były to Magdalena Kuszewska i Aleksandra Balcer. Wystawę można zwiedzać w więcborskiej bibliotece do 18 czerwca 2019 roku.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top