Czas nas uczy pogody - recital Emilii Pawłowskiej (FOTO)
MGOK Więcbork

Recital Emilii Pawłowskiej zainaugurował, w niedzielne popołudnie 30 sierpnia, nowy sezon spotkań z piosenką, czy nawet szerzej ze sztuką, które począwszy od 2017 roku, odbywają się regularnie w okazjonalnej kawierence, w którą raz po raz przeistacza się hol sali widowiskowej więcborskiego domu kultury.

Warto przypomnieć, że w poprzednich sezonach na kameralnej scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury koncertowali m.in, Czesław Mozil, Wawrzyniec Jan Dąbrowski z swoim jednoosobowym projektem "Henry No Hurry", zachwycający unikalnym stylem grania na gitarze i aksamitnym wokalem australijski duet Tim McMillan i Rachel Snow oraz grający na bębnach Djembe zespół Magda Nie Lubi Metronomu. Swoje "Biszkopty" i "Rozpraszanki" prezentował tu również poeta-satyryk Dariusz Gancewski, a jesienny koncert "na dwa świerszcze" dali Eleonora Stosik i Janusz Ciża. Okazjonalna kawiarenka była też miejscem spotkań z sztukami plastycznymi, m.in. z malarstwem i rysunkiem Magdaleny Bykowskiej oraz intrygującą grafiką Ireny Grad.

Nie tak dawno, po długiej przerwie, mieliśmy okazję usłyszeć Emilię Pawłowską podczas koncertu finałowego zamykającego Dni Więcborka. Wówczas artystka wystąpiła z programem zatytułowanym "Radość najpiękniejszych lat", na który składały się piosenki niezapomnianej Anny Jantar. W niedzielne popołudnie, powracająca na scenę wokalistka, zaprezentowała się w reperturze zgoła odmiennym, łagodnym, nastrojowym, momentami wzruszającym, przeplatanym nutką ciepłego humoru.

Wśród wykonywanych przez Emilię utworów znalazły się piosenki z repertuaru znakomitych polskich wykonawców m.in. Bogusława Meca, Grażyny Łobaszewskiej, Zbigniewa Wodeckiego czy Danuty Rinn ale także piękna, chwytająca za duszę piosenka czeskiego barda Jaromira Nohavicy. Wszystko to w nowych, oryginalnych, przygotowanych specjalnie dla Emilli, na jej nową płytę zatytułowaną "Czas nas uczy pogody", smoothjazzowych aranżacjach.

Po przeszło godzinnym obcowaniu z piosenką, obietnica wypowiedziana na początku recitalu przez piosenkarkę, że "kontakt z pięknymi melodiami i mądrymi tekstami wzbogacić może dzień i odciążyć" stała się realna, zwłaszcza dla tych, którzy w codziennym zgiełku rzadko mają czas by się zatrzymać, popatrzeć na wszystko inaczej, spokojniej, z większym dystansem.

MGOK Więcbork

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top