Ogólnopolska kampania „Mała książka – wielki człowiek”
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna  w Więcborku przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której organizatorem jest Instytut Książki.

Wspólnie z Instytutem Książki rozpoczynamy nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Za pośrednictwem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Więcborku wszystkie dzieci urodzone w 2015 roku otrzymają Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze. Warunkiem jaki należy spełnić jest zapisanie dziecka w naszej bibliotece jako czytelnika.

Z projektem startujemy 27-09-2018 roku. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który odwiedzi naszą bibliotekę otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik zostanie obdarowany naklejką, a po zebraniu dziesięciu, uhonorowany imiennym dyplomem. Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości. Dlatego w Wyprawce Czytelniczej znajdzie się również coś dla rodziców i opiekunów dziecka. Będzie to m.in. Broszura informacyjna „ Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”.

Cała akcja ma na celu upowszechnianie czytelnictwa wśród najmłodszych, oraz zachęcanie ich do uczestnictwa w życiu kulturalnym. Inicjatorzy przedsięwzięcia maja nadzieję, że ogromny wpływ jaki ma czytanie na przyszłość naszych pociech, zachęci rodziców i ich dzieci do przystąpienia do akcji. Serdecznie zapraszamy do NASZEJ BIBLIOTEKI!

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Organizator: Instytut Książki
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak
Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci
Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl

Po więcej szczegółów dotyczących akcji zapraszamy do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Więcborku ul. Hallera 22, do Filii w Runowie Krajeńskim - budynek Szkoły Podstawowej oraz do Filii Sypniewie ul. 29 Stycznia 36.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top