V Parada Postaci Bajkowych (FOTO)
Biblioteka Więcbork

Dnia 29 maja na więcborskim rynku gościły przedszkolaki. Wówczas bowiem miała miejsce V Parada Postaci Bajkowych. Jak co roku maluchy przebrane za swoje ulubione postacie literackie i telewizyjne wesoło przeszły przez miasto.

Na wstępie warto wymienić organizatorów tegorocznego spotkania. Byli to: Gmina Więcbork, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku oraz Stowarzyszenie "Kierunek Więcbork".

Słońce świeciło bardzo jasno a wiatr znad jeziora przynosił miłą ochłodę. Dlatego wszystkie atrakcje mogły odbyć się bez przeszkód. Maluchy i ich opiekunowie zostali powitani przez Pana Burmistrza Waldemara Kuszewskiego, który wystąpił w stroju księcia. Towarzyszył mu czerwony kapturek czyli Pani Ludmiła Piekałkiewicz-Geruzel dyrektor więcborskiej biblioteki. Następnie lokalny rynek zamienił się w piękny las. Pani Wiosna przyniosła do niego zieleń, kwiaty i słońce. Cała przyroda wyczekiwała na przybycie tego miłego gościa. Dzieci znalazły się w towarzystwie Motylka, Biedronki, i Zielonego Skrzata za sprawą "Teatru Bajecznego" z Bydgoszczy. Pod powyższą nazwą kryją się trzy osoby, które realizują spektakle z żywą muzyką śpiewem i tańcem. We wtorkowe przedpołudnie przedstawiono sztukę "Niezapominajki". To stosunkowo świeże dzieło - w repertuarze bydgoskiej grupy pojawiło się dopiero od marca bieżącego roku. Na uwagę zasługiwały stroje aktorek a także starannie przygotowana scenografia. Spektakl bardzo spodobał się pociechom również dlatego, iż aktorzy prowadzili ze słuchaczami dialog. Członkowie poszczególnych grup odpowiadali na pytania a wszyscy razem śpiewali i tańczyli. Spektakl został nagrodzony gromkimi brawami. Po nich pociechy miały okazję wspólnie potańczyć. Następnie rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. "Postacie Bajkowe w oczach dziecka". Poszczególne grupy przedszkolne zgłaszały po jednej zbiorowej pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką. Najmłodsi wykazali się pomysłowością i talentem. Komisja oceniająca wyniki pracy miała nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców. Prace były malowane i wyklejane. Kartki papieru zapełniły się bohaterami z klasycznych bajek, od lat czytanych najmłodszym. Komisja konkursowa przyznała I, II i III miejsce oraz dwa wyróżnienia. W konkursie brało udział 16 grup przedszkolnych. Pierwsze miejsce zdobyła grupa "Krasnale" - filia Przedszkola Niezapominajka w Sypniewie prowadzona przez Panią Mariettę Bettin-Wielgus. Drugie miejsce należało do grupy "Muchomorki" z Gminnego Przedszkola "Niezapominajka" - wychowawcy to Panie Sylwia Brożek i Dorota Szymkowiak. Trzecie Miejsce zajęły "Liski" również z Przedszkola Gminnego "Niezapominajka" w Więcborku, których wychowawczynią grupy jest Pani Anna Szlagowska. Wyróżniono dwie prace: jedna w wykonaniu "Borsuków" z Przedszkola Gminnego "Niezapominajka" w Więcborku - wychowawca Pani Jolanta Bąkowska oraz pracę oddziału przedszkolnego ze szkoły Podstawowej w Runowie Krajeńskim, którego wychowawcą jest Pani Iwona Szadziul i Paulina Syldatk. Tego dnia wszyscy byli zwycięzcami dlatego każda grupa otrzymała dyplom i upominki. Słodkich niespodzianek nie zabrakło również dla pociech, które przybyły z rodzicami a nie chodzą jeszcze do przedszkola. Na rynku pojawiły się w tej grupie m.in. więcborskie Biblio-Smyki. Ostatnim punktem było wspólne pozowanie do zdjęć. Najmłodsi sfotografowali się z bajkowymi postaciami.

Tegoroczna V Parada Postaci Bajkowych to radość i uśmiechnięte buzie dzieci. Za tym przedsięwzięciem stoją także przygotowujący je ludzie i przede wszystkim osoby dobrej woli, które okazały pomoc finansową. Tegoroczni sponsorzy to: Zakład Gospodarki Komunalnej w Więcborku, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Więcborku, Bank Spółdzielczy w Więcborku oraz Nadleśnictwo Runowo. Organizatorzy dziękują również uczniom klasy II A  Liceum Ogólnokształcącego w Więcborku. To oni czuwali nad tym by każde dziecko otrzymało słodką niespodziankę oraz w razie potrzeby wodę.

Kolejna VI Parada Postaci Bajkowych już za rok.

Biblioteka Więcbork

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top