Reklama

Reklama

Podsumowanie konkursu "Estetyka zagrody wiejskiej" (FOTO)
www.powiat-sepolno.pl

W piątek, 17 listopada 2017, w Gminnym Domu Kultury w Sośnie wójt Leszek Stroiński, Starosta Sępoleński Jarosław Tadych oraz przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Więcborku, sponsorzy konkursu, wręczyli nagrody laureatkom tegorocznej edycji "Estetyki zagrody wiejskiej z elementami ekologizacji", mieszkankom gminy Sośno.

Komisja konkursowa w składzie: Teresa Bettin - przewodnicząca Gminnej Rady KGW w Sośnie, Barbara Bielewicz i Kamila Frydrychowicz - pracownice Urzędu Gminy Sośno, w lipcu tego roku dokonała przeglądu zgłoszonych do konkursu ogródków i gospodarstw rolnych z terenu gminy Sośno. Spośród ponad stu uczestników wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Kategoria - Gospodarstwo rolne

  1. - Maria Kot - KGW Sitno
  2. - Katarzyna Barton - KGW Wielowicz
  3. - Kamila Miklasz - KGW Mierucin

Kategoria - Ogrody działkowe

  1. - Wiesława Grzeca - KGW Wielowicz
  2. - Małgorzata Winiarczyk - KGW Mierucin
  3. - Bernadeta Grabowska - KGW Sośno

Dodatkowo Komisja postanowiła uhonorować panią Małgorzatę Jabłońską - KGW Dębiny specjalnym wyróżnieniem za jej ogród, który od lat swoim wyglądem przyćmiewa inne ogrody i z tego tytułu jest bezkonkurencyjny. Pani Małgorzacie i jej zielonej oazie przypadł w udziale zaszczytny tytuł "Perełka ogrodu".

Wszystkim uczestniczkom podziękowano za wyjątkowo liczny udział w konkursie upominkami w postaci cebulek kwiatowych, które już w przyszłym roku będą kwitły w ich ogrodach.

www.powiat-sepolno.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top