Zapach narkotyków wzbudził podejrzenia policjantów
st. sierż. Małgorzata Warsińska - oficer prasowy KPP Sępólno

Sępoleńska "patrolówka" zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy posiadali i przewozili samochodem opel corsa środki odurzające. Ponadto kierowca prowadził pojazd będąc pod wpływem środków odurzających. Teraz obaj odpowiedzą za posiadanie, a kierowca dodatkowo za udzielanie i jazdę pod wpływem środków odurzających.

W ubiegłą sobotę (11.01.14) ok. godz. 16:30 patrolujący rejon miejscowości Iłowo policjanci zatrzymali do kontroli drogowej opla corsę. W trakcie kontroli  uwagę funkcjonariuszy zwrócił zapach narkotyków wydobywający się z wnętrza samochodu. Podejrzenia mundurowych okazały się słuszne. Po sprawdzeniu pojazdu oraz będących w nim osób, stróże prawa znaleźli łącznie trzy woreczki z zawartością suszu roślinnego. Jak się okazało, jeden z woreczków należał do 20-letniego kierowcy z powiatu złotowskiego, a dwa pozostałe do pasażera - 24-letniego mieszkańca gminy Sępólno Kraj.  Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili na komendę. Tam młody kierowca został zbadany narkotestem, który wskazał na obecność środków odurzających w jego organizmie. Śledczy zabezpieczyli łącznie trzy woreczki z suszem roślinnym o łącznej wadze 3,27 grama. Wstępne badania wykazały, że jest to marihuana. Jeszcze tego samego dnia 24-latek usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających, natomiast kierujący  oplem noc spędził w policyjnym areszcie.

W niedzielę (12.01.14) kryminalni prowadzący sprawę przedstawili mu łącznie trzy zarzuty. Dodatkowo ustalili, że mężczyzna udzielił narkotyków 16-latkowi, który również podróżował corsą. Teraz 20-latek odpowie za posiadanie, udzielanie oraz kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających.

st. sierż. Małgorzata Warsińska - oficer prasowy KPP Sępólno

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top