Reklama

Popołudnie z sąsiadem i Unią europejską w Krainie Kwitnącej Wiśni (FOTO)
Lucyna Sztandera

Na imprezę o takiej nazwie zaprosił mieszkańców Wiśniewki i okolicznych miejscowości Ośrodek Pomocy Społecznej w Sępólnie oraz sołtys i Rada Sołecka Wiśniewki.

Trochę trwało zanim wszyscy uczestnicy festynu otrząsnęli się po bardzo wymownej inscenizacji młodzieży z Klubu Młodych Twórców we współpracy z Komendą Powiatową Policji i Strażą Pożarną, a pokazującą ratowania człowieka z uszkodzonego podczas wypadku auta. Po tym pokazie, który rozpoczął festyn odbyła się debata „Dlaczego?”, w której udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych oraz zaproszeni specjalni goście. Uczestnicy próbowali odpowiedzieć na pytania, w jakich kierunkach działać, co i gdzie, by poprawić bezpieczeństwo. Swoje stanowisko zajęli też mieszkańcy gminy. Wielkie brawa otrzymał jeden z nich, który odważył się przyznać, że zabrano mu prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu i że zrozumiał, na jakie niebezpieczeństwo narażał innych na drodze będąc w tym stanie.

Władza tego dnia wykazała się też zdolnościami plastycznymi. Dla nich bowiem przygotowano konkurs plastyczny „Rodzina bez nałogów…”.

Popołudni było pełne i innych atrakcji, poza tym, że w trakcie uczestnicy przetrwali ulewę. Czas umiliły dzieci ze świetlic wiejskich z Iłowa, Wysokiej Krajeńskiej i Wiśniewki oraz młodzież ze Studia Piosenki Centrum Kultury i Sztuki. Rozegrano turniej warcabowy. Świetna zabawę przeżyli uczestnicy podczas licznych konkursów dla dzieci i dorosłych. Były między innymi biegi w workach, przeciąganie liny, bitwa na poduszki, konkurs taneczny, rzuty do bramki, rodzinne biegi z taczką.

Impreza, w której udział wzięło 400 osób zakończyła się zabawą taneczną.

Przedsięwzięcie zostało sfinansowane w ramach realizacji przez OPS projektu systemowego pn.,,Twoja wiedza drogą do sukcesu!!!” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach EFS oraz ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2013.

Lucyna Sztandera

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top