"Muuvit" w Warszawie (FOTO)
Biblioteka Sępólno

47-osobowa grupa z Sępólna Krajeńskiego wyjechała na dwudniową wycieczkę do Warszawy! Dzieci od kwietnia do lipca brały czynny udział w projekcie "Muuvit – ruszaj się i odkrywaj świat", który promuje aktywność fizyczną i zdrowy styl życia wśród najmłodszych. Projekt ten realizowany był zarówno w Bibliotece Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim oraz na Orliku przy Zespole Szkół nr 1.

Aktywność grupy z Sępólna została dostrzeżona oraz wyróżniona przez komisję składająca się z członków Fundacji Volunteers for Sport, którzy to zaprosili nas do zwiedzania Stadionu Narodowego trasą piłkarza. Mieliśmy niebywałą okazję poznać Strefę Zawodniczą, zakamarki piłkarskiej szatni, wejść na płytę boiska, a także wczuć się w rolę piłkarza w pomeczowej Sali Konferencyjnej. Dodatkową atrakcją było spotkanie w Polskim Komitecie Olimpijskim z Grażyną Rabsztyn (trzykrotną rekordzistką świata w biegu na 100 m przez płotki), Katarzyną Szotyńską-Deberny (zawodniczką Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2008 w żeglarstwie) oraz Iwoną Dzięcioł-Marcinkiewicz (brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w łucznictwie drużynowym).

Za wspaniałą wycieczkę dziękujmy pani Barbarze Ciszewskiej i wszystkim z Fundacji Volunteers for Sports zaangażowanym w organizację naszego pobytu w Warszawie, a także pani dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Izabeli Fröhlke-Zalewskiej za wsparcie finansowe. .

Biblioteka Sępólno

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top