Reklama

Reklama

Muzyczne Podróże po Świecie ponownie w Sępólnie Krajeńskim! [FOTO]
Katarzyna Śmigiel - Wilkowska, Jacek Wojtania - CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Do Sępólna Krajeńskiego powrócił cykl cieszących się sporą popularnością Muzycznych Podróży po Świecie. W ramach tych regularnych spotkań z kulturą i sztuką z całego świata odwiedzili nas do tej pory artyści i przedstawiciele konsularni m.in. z Peru, Wybrzeża Kości Słoniowej, Stanów Zjednoczonych, Wenezueli, Panamy, Turcji, Egiptu czy Meksyku. Na inauguracje letniego sezonu imprez plenerowych do Sępólna Krajeńskiego tym razem zawitali goście z dalekiej Kuby.

Lato co prawda postanowiło spłatać nam figla i zamiast słońca musieliśmy zmagać się z deszczem, ale mimo wszystko spędziliśmy to popołudnie oczarowani latynoskim tańcem i muzyką. Wydarzenie patronatem honorowym objęła ambasada Kuby w Polsce, a na sępoleńskim molo pojawili się osobiście Ambasador Nadzwyczajna Republiki Kuby, Jej Ekscelencja Pani Margarita Emelina Valle Camino, Ambasador do spraw gospodarczych i handlowych, Pan Ernestro Senti Darias, Radca do sprawy turystyki na Europę, Pan Osnier Fonseca Cabrera oraz III sekretarz, konsul Brenda Cantalapiedra Aguilera. Część artystyczną z kolei uświetnił występ zespołu TropiCuba. Założona w roku 2011 przez Yenny Torres grupa to projekt z pogranicza tańca i muzyki, dla którego inspiracją był jeden z najwspanialszych musicali na świecie, kabaret Tropicana. Co ciekawe, to pierwszy w Polsce zespół złożony wyłącznie z tancerzy pochodzących z Kuby. TropiCuba jest ambasadorem kubańskiej kultury i jako taki przeniósł nas na roztańczone ulice Havany. Do stolicy Kuby mogliśmy się przenieść również za sprawą fantastycznych zdjęć autorstwa Ryszarda Sobolewskiego – fotografa, podróżnika i przyjaciela Centrum Kultury i Sztuki. Pan Ryszard przyjechał do nas z wystawą zatytułowaną „Magia Kuby” i każdy kto wysłuchał jego opowieści, a później przyjrzał się omawianym fotografiom zrozumiał skąd taki, a nie inny tytuł.

To dopiero początek atrakcji, które przygotowaliśmy dla Was w ramach Sępoleńskiego Lata Artystycznego. Znakomita większość z nich odbywać się będzie na sępoleńskim molo. Już 4 lipca o godzinie 19:00 wysłuchać będziecie mogli koncertu z muzyką z filmów Quentina Tarantino, w wykonaniu artysty występującego pod pseudonimem Quentin Kovalsky. Kila dni później, 18 lipca, Sępólno Krajeńskie odwiedzi skandynawski artysta bluesowy – Eric Hansson, promujący swój najnowszy album „Rolling Avenue”. Start koncertu: godzina 19:00. Do naszego miasta zawita także Iwona Węgrowska, polska wokalistka, znana z czterooktawowej skali głosu, autorka tekstów mająca na swoim koncie dwa albumy studyjne, wystąpi 26 lipca 2024 r. o godz. 19:00. Sierpień rozpoczniemy wraz z pochodzącym z Haiti gitarzystą blues-rockowym, Jean Marx’em-Santel’em. Miłośników gitarowej muzyki na jego występ zapraszamy 2 sierpnia o godz. 19:00. Przypominamy także, że gwiazdą tegorocznych Dni Sępólna Krajeńskiego będzie polska wokalistka rockowa – Kasia Kowalska, która wystąpi 10 sierpnia o godz. 21:00 na stadionie miejskim w Sępólnie Krajeńskim. Jej występ o godz. 19:30 poprzedzi lokalna grupa rockowa, Rock’n’Feller. Widzimy się pod sceną!

Michał Pick - CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top