Reklama

Marek Torzewski gwiazdą Koncertowego Dnia Kobiet w sępoleńskim CKiS [FOTO]
Katarzyna Falkowska, Jacek Wojtania - CKiS w Sępólnie Krajeńskim

W sobotę, 11 marca w sępoleńskim Centrum Kultury i Sztuki odbył się wyjątkowy koncert znakomitego polskiego tenora – Marka Torzewskiego, dedykowany tym razem płci pięknej z okazji Dnia Kobiet. Rozmaite gremia wyróżniają artystę za jego sztukę wokalną, za rozsławianie polskiej kultury w świecie i wybitną indywidualność artystyczną i osobowościową.

Aktywność zawodowa i pasje Marka Torzewskiego od lat wykraczają poza szacowne sceny operowe – w ojczyźnie, a także w Europie i za oceanem. Artysta ujął zebraną publiczność pięknie brzmiącym, ciepłym głosem, swobodą i naturalnością, a wyśpiewane przez niego włoskie utwory wprowadziły zebranych w iście romantyczny nastrój. Koncert składał się z utworów trzech ostatnich płyt Marka Torzewskiego – „Nic nie dane jest na zawsze”, „Magnes Dusz” i „L’amore”. Podczas trwającej ponad , półtora godziny muzycznej uczty zostały zaprezentowane  przez artystę takie utwory jak „Volare”, „Nic nie dane jest na zawsze”, „Caruso”, „L’taliano”, „H’allelujah” oraz „Do przodu Polsko” uznawany przez Polski Związek Piłki Nożnej za hymn polskiej reprezentacji. Publiczność, która tłumnie uczestniczyła w wydarzeniu nagrodziła artystę gromkimi brawami, a bisom nie było końca.

Dziękujemy jeszcze raz artyście za wspaniały koncert, a publiczność po raz kolejny nas nie zawiodła, zapewniając tym samym dużą frekwencję.

Patrycja Młodzik - CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top