Reklama

KANAŁ 10

Kujawsko-pomorscy policjanci zlikwidowali w Sępólnie Krajeńskim nielegalne składowisko odpadów chemicznych. W hali jednej z miejscowych firm składowanych było kilkaset pojemników. Zatrzymane zostały dwie osoby.

Funkcjonariusze wydziału ds. walki z przestępczością gospodarczą i korupcją Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy interweniowali w poniedziałkowy wieczór na terenie magazynów przy ul. Przemysłowej w Sępólnie Krajeńskim. Na miejsce wezwani zostali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego w Toruniu oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pobrali próbki niezidentyfikowanej substancji, która - jak wskazały wstępne analizy na miejscu - nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego. Według wstępnych ustaleń, nie ma zagrożenia skażeniem środowiska.

Policja zatrzymała 56-letniego mieszkańca Bydgoszczy i 48-letniego mieszkańca powiatu nakielskiego. Trafili do policyjnego aresztu.

red

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top