Reklama

Zbliżenia TVP3 Bydgoszcz / archiwum KANAŁ 10 Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim

W piątek, 9 września 2022 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim odbyło się uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego oraz zaprezentowanie wyremontowanej sali gimnastycznej.

Realizacja zadania pn. „Przebudowa i modernizacja infrastruktury sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Sępólnie Krajeńskim” możliwa była dzięki środkom pochodzącym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, z którego Powiat Sępoleński otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 200 000,00 złotych.

W ramach inwestycji w pierwszej kolejności udało się wykonać instalację fotowoltaiczną na dachu głównego budynku szkoły, co skutkować będzie znacznym obniżeniem kosztów utrzymania całego obiektu. W dalszej kolejności rozpoczęły się prace na sali gimnastycznej, gdzie wymieniono starą, zniszczoną podłogę na nową z pokryciem poliuretanowym, wymieniono wentylację i instalację elektryczną, pomalowano ściany i zakupiono niezbędny sprzęt sportowy. Głównym punktem całej inwestycji była budowa boiska wielofunkcyjnego. W miejscu starej betonowej posadzki, wybudować 3-torową bieżnię okólną, 4-torową bieżnię do biegu na 60 m z możliwością skoku w dal, boisko do piłki ręcznej i nożnej ze sztuczną nawierzchnią trawiastą. Jest też segment do pchnięcia kulą. Zainstalowano również oświetlenie w technologii LED oraz monitoring całego obiektu. Ostateczny koszt całej inwestycji to 1 406 737,90 złotych.

red

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top