Było sielsko, smacznie a przede wszystkim zdrowo [FOTO]
Katarzyna Falkowska - CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Za nami kolejny dzień Dni Sępólna Krajeńskiego, który tym razem upłynął nam iście śniadaniowo, bowiem powróciliśmy na dobre z cyklem Śniadań na trawie, organizowanych w ramach Dni miasta. Już po raz siódmy gościliśmy w ramach tej akcji najmłodszych mieszkańców Sępólna Krajeńskiego i okolic.

Tym razem postanowiliśmy przybliżyć milusińskim smaki polskiej wsi i tradycje z nimi związane. Plac przed Centrum Kultury i Sztuki nabrał nieco wiejskiego klimatu. Na naszych gości czekał suto zastawiony prawdziwy wiejski stół, na którym nie mogło zabraknąć świeżo wypieczonego chleba, konfitur, twarożków, maślanki, kiełbasy na tzw. „kiju” czy nawet smalcu i kapusty kiszonej. Ale zanim wspólnie zasiadaliśmy do sielskiego śniadania, uczestnicy pikniku wzięli udział w różnego rodzaju zabawach edukacyjnych. Były quizy muzyczne ze znajomości odgłosów zwierząt, dawne wiejskie zabawy podwórkowe tj. „Siała baba mak…” czy „Jawor, jawor, jaworowi ludzie”. Gościliśmy zespół ludowy „Lutowianie”, gdzie pod kierownictwem Małgorzaty Senske wspólnie śpiewaliśmy piosenki ludowe, które rozśpiewały i roztańczyły naszą dziecięcą publiczność. Dodatkową atrakcją przygotowaną dla gości, był pokaz tkacki, przygotowany przez Irenę Mierzejewską.

Dziękujemy za obecność wszystkim gościom i zapraszamy do udziału w pozostałych przygotowanych wydarzeniach na Dni Sępólna, które mogą państwo śledzić na naszej stronie www.ckissepolno.com.pl.

Patrycja Młodzik - CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top