Koncert jesienny na dwa świerszcze [FOTO]
Jacek Wojtania - CKiS Sępólno Krajeńskie

W miniony piątek mieliśmy ogromną przyjemność gościć w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim Mistrzynię Polskiej Piosenki Literackiej Magdę Umer.

Artystkę będącą nie wyłącznie pieśniarką, ale także aktorką, dziennikarką, scenarzystką oraz reżyserką mającą w swoim dorobku szereg wyśmienitych koncertów jak i widowisk teatralnych.

Jesienne spotkanie przy akompaniamencie wiernego artystce od lat Wojciecha Borkowskiego, przepełnione wspomnieniami, głęboką refleksją ale też sporą dawką optymizmu, rozbrzmiewało utworami z dwóch ostatnich płyt Magdy Umer "Wciąż się na coś czeka" oraz "Noce i sny, jak również znanymi i najczęściej oczekiwanymi ikonami z Jej repertuaru, śpiewanymi od lat.

W piątkowy wieczór usłyszeliśmy między innymi "Już szumią kasztany, oczy tej małej" czy też "O niebieskim pachnącym groszku".

Wśród autorów tekstów wyśpiewanych podczas koncertu przez Mistrzynię Mowy Polskiej, znalazły się między innymi tak wybitne nazwiska jak: Wojciech Niżyński, Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Halina Poświatowska, Wojciech Młynarski czy też Andrzej Woyciechowski.

Pożegnanie legendarnej Magdy Umer, zakończone owacjami na stojąco oraz symbolicznym ,,Sto lat "odśpiewanym przez publiczność z okazji obchodzonych 9 października urodzin Szanownej Solenizantki, było najlepszym z możliwych uwieńczeniem artystycznej uczty, która bez wątpienia na długo pozostanie w pamięci uczestniczących w "Koncercie jesiennym na dwa świerszcze" gości.

Ewa Quiring-Korczak - CKiS Sępólno Krajeńskie

Komentarze

0 #1 ??? 2021-11-05 11:29
Super zdjęcia a szczególnie ich ilość. Czy nie wystarczyłyby tylko 4 z nich?

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top