Zbliżenia TVP3 Bydgoszcz

Mateusz O., któremu grozi do 15 lat więzienia, nie jest już radnym Sępólna Krajeńskiego. Przestał także pełnić funkcję przewodniczącego komisji skarg, wniosków i petycji w urzędzie miasta.

Mateusz O. przebywa w areszcie i grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. W sierpniu został odwołany z funkcji przewodniczącego komisji skarg i wniosków Urzędu Miasta Sępólna Krajeńskiego. Został także wykluczony z klubu radnych „Przymierze społeczne dla Krajny”.

"Uchwałą z 25 sierpnia 2021 roku Mateusz O., jeszcze radny, został odwołany z funkcji przewodniczącego komisji skarg wniosków i petycji. Natomiast po otrzymaniu tej prośby od radnego sprawa zostaje przekazana do komisarza wyborczego w Bydgoszczy" - informuje Franciszek Lesinski, przewodniczący Rady Miasta Sępólna Krajeńskiego.

"Prokuratura Rejonowa w Tucholi postawiła mu trzy zarzuty. Pierwsze przestępstwo, jakie miał popełnić polityk, to uprawa i wytwarzanie środków odurzających. Kolejne przestępstwo, które zarzucono Mateuszowi O., polegało na sprzedaży tychże środków odurzających I trzecie z przestępstw, które miał popełnić były radny, to jest przestępstwo kradzieży energii elektrycznej" - wymienia Marcin Przytarski z Prokuratury Rejonowej w Tucholi. W tej chwili przygotowywany jest akt oskarżenia.

25 września Mateusz O. złożył na ręce burmistrza, a także przewodniczącego Rady Miasta Sępólna Krajeńskiego, rezygnację z mandatu radnego. Nie wiadomo, kiedy odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miasta Sępólna Krajeńskiego.

Bartosz Stelmasik - TVP3 Bydgoszcz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top