Areszt dla kolejnej osoby powiązanej "z narkotykowym biznesem" radnego Mateusza O. [FOTO]
KPP Sępólno Krajeńskie

Sępoleńscy kryminalni zatrzymali kolejnego mężczyznę podejrzanego o produkcję i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Chojnic, który tak jak radny Mateusz O., trafił na 3 miesiące do aresztu. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań w sprawie.

Sępoleńscy policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową, na podstawie własnych ustaleń, wytypowali 34-letniego mężczyznę, który w miejscu zamieszkania mógł posiadać marihuanę lub uprawiać konopie. Tydzień temu, 28 czerwca br. kryminalni, chcąc zweryfikować posiadane informacje, udali się na teren jednej z posesji w gminie Sępólno Krajeńskie. W trakcie przeszukania budynku mieszkalnego oraz pomieszczeń gospodarczych policjanci natknęli się na plantację konopi. Kryminalni zabezpieczyli łącznie ponad 2,3 kilograma suszu roślinnego, 185 doniczek z sadzonkami, nasiona konopi innych niż włókniste oraz sprzęt służący do uprawy zakazanych roślin, między innymi lampy nagrzewające, wiatraki oraz wagę. Podejrzany 34-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Pracujący nad sprawą śledczy ustalili, że w narkotykowy interes zamieszany jest także 29-letni mieszkaniec Chojnic. Mężczyzna również został zatrzymany i podobnie jak jego wspólnik trafił do celi.

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, 29 i 34-latkowi przedstawiono zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Tucholi postanowił, że mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Sprawa ma charakter rozwojowy.

red / KPP Sępólno Krajeńskie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top