Mała Lilianka z Sępólna Krajeńskiego potrzebuje naszej pomocy! Trwa zbiórka na nowy wózek inwalidzki [FOTO]
Rodzice małej Lilianki

Lilianka Szalska z Sępólna Krajeńskiego od urodzenia jest niepełnosprawna. Porusza się na wózku inwalidzkim, który jest już dla niej za mały. Rodziny nie stać na zakup nowego, dlatego w internecie ruszyli ze zbiórką pieniędzy. Na zebranie całej kwoty pozostały niecałe 3 tygodnie. Nasi Czytelnicy niejednokrotnie już pokazali, że "można". Może i teraz spełnicie jej marzenie o nowym wózku? 

Lilianka urodziła się jako wcześniak z powodu dużego wodogłowia, rozszczepu kręgosłupa i przepukliny oponowo-rdzeniowej. Z roku na rok przybywa coraz więcej diagnoz. Na chwilę obecną wciąż regularnie odwiedza oddział nefrologii dziecięcej. Przez wady wrodzone od urodzenia cierpi na porażenie od pasa w dół i odkąd miała roczek, porusza się na wózku inwalidzkim. Nasza mała, teraz już pięcioletnia pociecha rośnie. Co za tym idzie - wymaga większego wózka inwalidzkiego. Koszt takiego to niebagatela 11,5 tysiąca złotych, a refundacja z Narodowego Funduszu Zdrowia wynosi ledwie 3 tysiące złotych.

Fotoram.io (2).jpg
Na co dzień pokrywamy codzienne koszty życia Lilianki - pieluchy, specjalne środki higieny, leki. Lwią część stanowią także koszty dojazdów do szpitali oraz wyżywienie tam rodzica. Nie stać nas więc na to, żeby samodzielnie zdobyć taką kwotę w tak krótkim czasie.
Czasu jest coraz mniej - na chwilę obecną zostało niewiele ponad 3 tygodnie na uzbieranie brakującej kwoty, którą trzeba będzie zapłacić przy odbiorze wózka. 
Losy naszej małej Lilianki możecie śledzić na jej facebookowej stronie: Rozszczepiona Lilia.
Będziemy z całego serca wdzięczni za każdą, nawet drobną wpłatę lub udostępnienie zbiórki.
Spójrzcie tylko, jaka jest na nim szczęśliwa! To prawdziwa radość życia mimo przeciwności losu.
FB_IMG_1620310930511.jpg
Rodzice małej Lilianki

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top