23-latek wyzywał i kopał policjantów. Grozi mu do 3 lat więzienia
policja.pl

Brak maseczki w miejscu publicznym, wprowadził 23-letniego mieszkańca powiatu sępoleńskiego w spore kłopoty. Podczas interwencji znieważył funkcjonariuszy oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Dodatkowo miał przy sobie narkotyki. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu nawet kara do 3 lat więzienia.

W minioną niedzielę, 21 marca br. krótko po godzinie 11, policjanci z Wydziału Prewencji sępoleńskiej komendy w trakcie patrolowania ulicy Chojnickiej w Sępólnie Krajeńskim zauważyli młodego mężczyznę, który przemieszczał się bez założonej maseczki zasłaniającej  usta i nos. Mundurowi postanowili wylegitymować mężczyznę. Podczas kontroli 23-latek zaczął się nerwowo zachowywać i często wkładał ręce do kieszeni kurtki, tak jakby chciał w nich coś ukryć. Funkcjonariusze zaczęli wówczas podejrzewać, że może mieć coś na sumieniu. Kiedy spytali się mężczyzny czy ma przy sobie jakieś zabronione rzeczy, ten nagle zaczął ich wyzywać i agresywnie się zachowywać. Mundurowi postanowili zatrzymać 23-latka. Kiedy funkcjonariusze dokonywali zatrzymania mężczyzny ten szarpał się i kopał nogami. Po chwili jednak agresor został obezwładniony i trafił na komendę. Tam krewki mieszkaniec jednej z pobliskich wsi przyznał się, co było powodem jego zachowania. Tak jak podejrzewali stróże prawa, w portfelu miał schowane narkotyki. Wstępne badanie potwierdziły, że jest to amfetamina. Awanturnik trafił do policyjnego aresztu. Jeszcze tego samego dnia, kryminalni przestawili mu zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, a także posiadania środków psychotropowych. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Małgorzata Warsińska - KPP Sępólno Krajeńskie

Komentarze

+1 #4 z Sepólna 2021-04-09 10:48
Nadal w Sępólnie chodzą bez masek , szczególnie młodzi ludzie .KARAC , KARAC i JESZCZE RAZ KARAĆ !!!
-1 #3 Amfetamina 2021-04-04 17:26
Cześć jestem amfetamina tamtego dnia wracałam z Człuchowa (K.S) co złego to nie ja elooo .
-3 #2 a 2021-03-25 14:57
Pisiak "gość" i tutaj popisuje się swoją "elokwencjom". Artykuł o jakimś agresywnym ćpunie a ten kretyn podciąga to pod zupełnie niepowiązane historie. Wyślij CV do TVP, tam takich oddanych tępaków potrzebują jak wody.
+1 #1 gość 2021-03-24 10:40
Brawo Policja ! Za brak maseczki i udział w strajku kobiet Policja powinna pałować , tak jak na filmiku, który załączam , a posłom należy zlikwidować immunitety i po sprawie . Oni muszą się też dostosować do obowiązujących przepisów , jak wszyscy to wszyscy ,a nie zasłaniać się legitymacją poselską ..Proszę obejrzeć film jak postępuje inna policja https://www.facebook.com/watch/?v=181027326972033

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top