Kartonowe miasto – zabawa plastyczna dzieci i rodziców z oddziału przedszkolnego w Wiśniewie [FOTO]
Szkoła Podstawowa w Wiśniewie - oddział przedszkolny

Dzieci oraz rodzice z oddziału przedszkolnego w Wiśniewie podjęli się wykonania w swoich domach pracy plastyczno – technicznej „Kartonowe miasto”. Zadaniem było stworzenie makiety wymyślonego miasta.

Praca powstawała etapami. Pierwszym zadaniem było wyszukanie w domu różnej wielkości kartonów, z których stworzyli budynki m.in.: szkołę, aptekę, szpital, lotnisko, sklep. Z pomocą rodziców dzieci podpisywały wykonane budowle. Kolejne popołudnie poświęcili na wykonanie drzew i krzewów. Następny etap to pojazdy, plac zabaw oraz wybrane przez siebie miejsce, w którym lubią spędzać czas 

z rodziną. Przedszkolaki malowały farbami, kolorowały kredkami, dorysowywały elementy mazakami, wycinały z krepy, kolorowego papieru, naklejały.

Zadanie ogromnie spodobało się zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Powstały  wspaniałe prace. Wszyscy wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Dzieci były przeszczęśliwe, mogąc wspólnie z rodzicami spędzić czas na wspólnej zabawie. Dziękuję rodzicom za udział we wspólnym wyzwaniu.

Krystyna Kałaczyńska - wychowawca oddziału przedszkolnego

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top