Kolejny rok szkółki piłkarskiej w Szkole Podstawowej w Wiśniewie [FOTO]
Szkoła Podstawowa w Wiśniewie

Miło nam poinformować, że w Szkole Podstawowej w Wiśniewie po raz kolejny ruszyły systematyczne zajęcia szkółki piłkarskiej! Zajęcia w ramach Szkolnego Klubu Sportowego odbywają się 2 razy w tygodniu we wtorki i czwartki. Trenerem z licencją Polskiego Związku Piłki Nożnej – UEFA B jest Bartosz Burkiewicz.

Nasi uczniowie systematycznie biorą udział w różnego rodzaju rozgrywkach, meczach i turniejach. Dotychczasowym, największym sukcesem jest niewątpliwie 3. miejsce dziewcząt rocznika 2009 i młodszych w finale wojewódzkim turnieju „Z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Do tegorocznych finałów wojewódzkich zakwalifikowały się obie nasze drużyny. Ze względu na pandemię COVID-19 termin rozgrywek został przesunięty. W ostatnich dwóch latach nasze drużyny dziewcząt biorą udział w finałach Kujawsko – Pomorskiej Ligi Orlika.

W zajęciach szkółki piłkarskiej biorą też udział młodsi uczniowie z klas I – III. Pozostali uczniowie mają także okazję uczestniczyć w innowacji pedagogicznej z wychowania fizycznego w zakresie piłki nożnej. W tę działalność sportową zaangażowanych jest prawie 80% uczniów Szkoły Podstawowej w Wiśniewie.

Bartosz Burkiewicz - nauczyciel wychowania fizycznego w SP w Wiśniewie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top