Uroczyste zakończenie zawodów - ceremonia dekoracji (wideo: KANAŁ 10)

Artur Grela i Katarzyna Węgrzyn zostali w Sępólnie Krajeńskim młodzieżowymi mistrzami Polski w grze pojedynczej. Turniej w niedzielę zakończył się w Sępólnie Krajeńskim.

32. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym - transmisja live 

Artur Grela młodzieżowym mistrzem Polski w tenisie stołowym (wideo: TVP3 Bydgoszcz)

Rozstawiony z „dwójką” Grela w spotkaniu finałowym pokonał Kamila Nalepę z zielonogórskiego ZKS-u 4:1. Na najniższym stopniu podium zmagania w grze pojedynczej mężczyzn zakończyli Jakub Witkowski (Ostródzianka Ostróda) i Łukasz Wachowiak (ZKS Zielona Góra).

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła najwyżej rozstawiona zawodniczka w imprezie – Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław), która w spotkaniu o złoty medal okazała się lepsza od swojej siostry bliźniaczki Anny. Z brązowymi medalami z Sępólna Krajeńskiego wyjechały Julia Szymczak (KU AZS UE Wrocław) i Agata Zakrzewska (KTS Tarnobrzeg)

Młodzieżowymi mistrzami Polski w grze podwójnej zostali Kamil Nalepa i Łukasz Wachowiak w gronie mężczyzn oraz Katarzyna i Anna Węgrzyn wśród kobiet. Zielonogórzanie w finałowym starciu okazali się lepsi od Kacpra Petasia i Przemysława Walaszka, a siostry Węgrzyn ograły Agatę Zakrzewską i Gabrielę Dyszkiewicz. Na trzecim miejscu zmagania w grupie mężczyzn zakończyli Jakub Witkowski i Jakub Miszkurka oraz Artur Grela i Jan Zandecki, a wśród kobiet Zuzanna Błażejewicz i Agata Szczuka oraz Maja Miklaszewska i Julia Ślązak.

Pierwsze miejsce w grze mieszanej przypadło w udziale Łukaszowi Wachowiakowi i Katarzynie Węgrzyn, którzy w decydującej grze w trzech setach uporali się z Arturem Grelą i Aleksandrą Michalak. Brązowe medale wywalczyli Przemysław Walaszek i Anna Węgrzyn oraz Kacper Petaś i Agata Zakrzewska.

32. Indywidualne i Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Sępólnie Krajeńskim rozgrywane były od czwartku. Turniej w województwie kujawsko-pomorskim był pierwszą w naszym kraju imprezą rangi mistrzowskiej rozegraną po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

pzts.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top