Reklama

Zatrzymano sprawców wybicia szyby w jednym z mieszkań w Sępólnie Krajeńskim
policja.pl

Do 5 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie, których zatrzymali sępoleńscy policjanci. Sprawcy odpowiedzą za uszkodzenie szyb w jednym z mieszkań na terenie Sępólna Krajeńskiego. Jak wstępnie mundurowi ustalili, do zdarzeń doszło na tle prywatnych nieporozumień pomiędzy sprawcami, a pokrzywdzonym.

Funkcjonariusze pracujący nad sprawą dwukrotnego uszkodzenia szyb w jednym z sępoleńskich mieszkań zatrzymali w czwartek, 26 marca br. podejrzewanego o ten czyn 23-latka. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych w kilka godzin po zgłoszeniu zdarzenia. Kryminalni szybko ustalili miejsce jego pobytu, a następnie go zatrzymali i przewieźli do policyjnego aresztu.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że w sprawę zamieszana jest również 20-letnia mieszkanka Sępólna Krajeńskiego. Jak ustalono, to ona za pierwszym razem (24.03.2020) uszkodziła szybę w oknie mieszkania zajmowanego przez 26-letniego sępolanina, natomiast towarzyszący jej zatrzymany 23-latek swoim zachowaniem zakłócił wówczas spokój i porządek publiczny. Mężczyźnie najwyraźniej jednak to nie wystarczyło i po dwóch dniach wrócił w to miejsce i tym razem, to on uszkodził szyby w oknie.

W piątek, 27 marca br. policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanej 20-latce zarzut uszkodzenia mienia. Natomiast jej towarzysz poczeka na zarzuty w policyjnym areszcie. Za przestępstwo uszkodzenia mienia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Ponadto, stróże prawa będą prowadzić czynności wyjaśniające w  związku z zakłóceniem przez 20 i 23-latków spokoju i porządku publicznego. Policyjni śledczy ustalili, że do zdarzeń doszło na tle prywatnych konfliktów pomiędzy kobietą oraz obydwoma mężczyznami.

asp. Małgorzata Warsińska - KPP Sępólno Krajeńskie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top