Mieszkaniec Sępólna Krajeńskiego ofiarą pożaru hospicjum w Chojnicach!
Telewizja Polska S.A.

Prokuratura Rejonowa w Chojnicach bada okoliczności pożaru, który wybuchł w miejscowym hospicjum w nocy z niedzieli na poniedziałek. Mężczyzna z Sępólna Krajeńskiego jest jedną z ofiar pożaru w Chojnicach. Był podopiecznym hospicjum. W wyniku pożaru zginęły cztery osoby w wieku od 64 do 72 lat, a ranne zostały 24 osoby.

Szef chojnickiej prokuratury Mirosław Orłowski poinformował PAP, że postępowanie z uwagi na charakter i wagę sprawy przejmie we wtorek Prokuratura Okręgowa w Słupsku. 

Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że ogień w hospicjum w Chojnicach przy ul. Strzeleckiej pojawił się po godzinie 3.00 nad ranem. 

"Pożar wybuchł w jednym z pomieszczeń zajmowanych przez pensjonariusza. Jego doszczętnie spalone zwłoki zostały znalezione w pokoju. Dwie kolejne osoby poniosły śmierć na terenie hospicjum, a czwarta zmarła w szpitalu. Śmierć poniosły dwie kobiety - mieszkanki Chojnic i dwóch mężczyzn - mieszkaniec Sępólna Krajeńskiego i mieszkaniec gminy Czersk, w wieku od 64 do 72 lat. Dokonaliśmy oględzin miejsca zdarzenia m.in. z udziałem biegłego ds. pożarnictwa" - powiedział Orłowski. 

Prokurator dodał, że cały czas trwa ustalanie przyczyn pożaru. 

"Oględziny wskazują, że pożar rozpowszechnił się z pokoju, w którym przebywał pensjonariusz. Budynek hospicjum jest murowany, ale strop jest łatwopalny i z tego powodu w środku powstało ogromne zadymienie" - wyjaśnił. 

Sekcję zwłok czterech ofiar pożaru zaplanowano na wtorek. 

"Chcieliśmy przesłuchać pielęgniarkę, która powiadomiła służby o pożarze, ale jej stan zdrowia jest na tyle poważny, że lekarz nie pozwolił nam jeszcze na rozmowę z nią" - dodał szef Prokuratury Rejonowej w Chojnicach. 

Wśród 24 osób poszkodowanych, którzy trafili do szpitali w Chojnicach i Człuchowie, jest 20 pensjonariuszy hospicjum, dwie pracownice placówki oraz dwóch policjantów, którzy jako pierwsi pojawili się w budynku po zgłoszeniu pożaru i pomagali w ewakuacji mieszkańców hospicjum.

TVP3 Bydgoszcz / PAP

Komentarze

+4 #1 Ja 2020-01-09 23:45
Edziulku , zostawiłeś pustkę i smutek !!! Będzie nam brakowało CIEBIE !!!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top