Kanał 10 Kamila Jabłońska - Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim

W sobotę, 11 maja, odbyły się uroczyste obchody 130-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim oraz Gminne Obchody Dnia Strażaka.

Uroczystość rozpoczął uroczysty przemarsz jednostki OSP, pocztów sztandarowych, zaproszonych gości, orkiestry oraz mażoretek z remizy OSP do kościoła św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji strażaków.

Po Mszy Św. tym samym uroczystym pochodem przemaszerowano pod remizę OSP, gdzie odbyła się część oficjalna. Uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej im. druha Aleksandra Brandta dokonała rodzina wybitnego druha. Następnie ksiądz proboszcz Henryk Lesner uroczyście ją poświęcił. Następnie dokonano meldunku i przeglądu pododdziałów i wciągnięto flagę związku OSP na maszt. Następnym punktem uroczystości było wręczenie medali i odznaczeń oraz podziękowania i przemówienia okolicznościowe. 

red

Komentarze

+2 #1 wp 2019-05-13 22:21
Aleksander Brandt dusza człowiek. Dowód na to,że w obecnych czasach można być również niezwykłym pośród zwykłych ludzi. Pamiętam jak traktował drugiego człowieka z pełnym zrozumieniem. Pamiętam jak potrafił nie kiedy porażkę przekuć w sukces. Nie jeden zapewne z tych zdjęć nie miał okazji tyle czasu spędzić z druhem. Aleksandrem co moja skromna osoba. Opowiadania z jego życia nie miały końca jak, chociażby o czołgach pochodzących z okresu II wojny w Przepałkowie . Bardzo dobrze się stało,że społeczeństwo doceniło jego wieloletnią pracę na rzecz OSP. i nie tylko OSP..

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top