Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy KWP Bydgoszcz

W dniach 6-8 maja 2019 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyły się V wojewódzkie eliminacje konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2019”. W zmaganiach o tytuł najlepszych funkcjonariuszy pionu kryminalnego rywalizowało 18 czteroosobowych drużyn. W skład każdej ze startujących grup wchodzili policjanci pionu dochodzeniowo–śledczego, operacyjnego, techniki kryminalistycznej oraz funkcjonariusze sprawujący nadzór.

Konkurs został podzielony na kilka etapów, w ramach których mundurowi zmierzyli się w konkurencjach takich jak: udzielanie pierwszej pomocy, strzelania wymagającego nie tylko celnego oka, ale i bardzo dobrej kondycji fizycznej, testu wiedzy ogólnej, czy też rozwiązania kazusu, w którym to musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością przepisów karnych oraz wybranych przepisów wewnętrznych.

Ponadto funkcjonariusze, brali udział w konkurencji zorganizowanej w terenie, gdzie podczas oględzin zmierzyli się z zadaniem wymagającym dużej koncentracji, prawidłowej organizacji pracy oraz wykazaniem się wiedzą podczas podejmowania czynności na miejscu przestępstwa.

Zawody organizowane były przez Wydział Kryminalny KWP w Bydgoszczy, przy współudziale Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Bydgoszczy oraz Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy.

Po zakończeniu konkursu i podsumowaniu wyników wyłonieni zostali zwycięzcy poszczególnych konkurencji oraz najlepsze zespoły.

W kategorii drużynowej najlepszymi okazały się reprezentacje:

1. Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim

2. Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie

3. Komendy Powiatowej Policji w Tucholi

W kategorii indywidualnej:

Najlepszy policjant sprawujący nadzór:

1. asp. Maciej Tykwiński z KMP w Bydgoszczy

2. asp.szt. Michał Tuński z KPP w Sępolnie Krajeńskim

3. asp.szt. Maria Dolińska z KPP w Wąbrzeźnie

Najlepszy policjant dochodzeniowo- śledczy:

1. asp.szt. Radosław Łukaszewski z KPP w Sępolnie Krajeńskim

2. mł.asp. Michał Tatkowski z KPP w Brodnicy

3. asp. Anna Szymandera KPP w Mogilnie

Najlepszy policjant operacyjno-rozpoznawczy:

1. z KPP w Inowrocławiu

2. z KPP w Radziejowie

3. z KPP w Chełmnie

Najlepszy technik kryminalistyki:

1. mł.asp. Kamil Słoma z KPP w Tucholi

2. st.asp. Jarosław Filipek z KPP w Chełmnie

3. asp. Mariusz Giera z KPP w Lipnie

Wszyscy zwycięzcy otrzymali od Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy nagrody, puchary i pamiątkowe dyplomy.

Teraz czterech najlepszych kryminalnych reprezentować będzie garnizon kujawsko-pomorski w Ogólnopolskich Eliminacji Konkursu ,,Policjant Służby Kryminalnej Roku 2019'', który odbędzie się w Szkole Policji w Pile.

podkom. Monika Bartkowska - KWP Bydgoszcz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top