W sępoleńskiej bibliotece rozmawiali przy wspólnym stole (FOTO)
Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim

Pierwsza odsłona „Rozmów przy wspólnym stole”, cyklu spotkań w ramach projektu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, jest już za Biblioteką Publiczną w Sępólnie. Tematem naszego premierowego spotkania była niepodległość.

Jak rozumiemy to słowo? Jak do tej pory świętowaliśmy niepodległość? Jak chcielibyśmy świętować ją w przyszłości? To tylko kilka pytań, które zadaliśmy gościom biblioteki. Oczywiście w trakcie spotkania bywało polemicznie, jednak wszyscy rozmówcy na samym końcu byli zgodni co do jednego – chcemy tę niepodległość świętować wspólnie i radośnie. Równie ważny jak temat, był dla nas przebieg rozmowy. Chcieliśmy przetestować w naszym środowisku lokalnym model rozmowy opartej na dialogu, nie dyskusji. Po środowym spotkaniu wierzymy, że kolejne spotkania z cyklu „Rozmowy przy wspólnym stole” mają sens. Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy za przybycie i podzielenie się cennymi refleksjami, Szymonowi Osowskiemu - prezesowi zarządu Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska - jesteśmy wdzięczni za pomoc w prowadzeniu spotkania!

Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim

Komentarze

-1 #3 gość 2018-11-04 09:24
Wygląda na to, że UBywatele RP tak jak rok temu przygotowują prowokację na Marsz Niepodległości. UBywatele RP, działacze KOD-u i członkinie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet chcą doprowadzić do zadymy, a TVN odpowiednio to znowu przedstawi. jak zwykle zakłamując PRAWDĘ.
+1 #2 dobrze zorientowany 2018-11-03 17:43
,,Gość ,, powiadasz wyprute przez TVN a co z TVP ? Dlaczego tej stacji nie wspominasz ? Bądź obiektywny .Osobiście oglądam wszystkie nadające w języku polskim i nie tylko tym stacje dlatego być może mam w miarę obiektywne spojrzenie na sprawy dotyczące nie tylko Polski .Nie jestem zaślepiony tylko i wyłącznie jednym nadawcą .Cóż 11 listopada będzie wielką porażką władzy . Wielkim zwycięstwem tych którzy będą brali udział w manifestacji w Warszawie . Dlaczego tak a nie inaczej .Ciekawe pytanie ? Bardzo ciekawe jak i odpowiedź .Na tym święcie nie będzie zapewne nikogo ze znaczących tego Świata .Będzie za to milionowa delegacja polskiego Narodu .Narodu świętującego 100 lecie odzyskania niepodległości przez tenże Naród pod wodzą jakże innych przedstawicieli od obecnie go reprezentujących .Na koniec polski Naród składa się nie tylko i wyłącznie z PIS !!!
-3 #1 GOŚĆ 2018-11-03 08:31
Dobre spotkanie, ale czy to się da swiętować razem?Polacy są tak podzieleni a niektórzy mają az nadto wyprute mózgi przez TVN , Wyborczą ,ze to nie może się udać.11 listopada już niedługo, zobaczymy ile będzie znowu podstawionych faszystów przez srodowiska wrogie PiSowi.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top