Szkolili się w Gruzji (FOTO)
Stowarzyszenie "Dorośli-Dzieciom"

Od 12 do 22 lipca 2018 w miejscowości Atskuri, w Gruzji, odbyło się koordynowane przez sępoleńskie Stowarzyszenie "Dorośli-Dzieciom" szkolenie "Outdoor L.O.V.E.". Razem z organizacją partnerską "Sunny House" z Tbilisi oraz trenerkami: Ieva Grundsteine (Łotwa) i Kety Zhvania - Tyson (Gruzja), przygotowano program dla 24 pracowników młodzieżowych z Gruzji, Armenii, Czeczenii, Białorusi, Grecji, Hiszpanii, Łotwy i Polski. Szkolenie dotyczyło inteligencji emocjonalnej.

- Inteligencja emocjonalna to umiejętność lepszego rozumienia siebie, skutecznego radzenia sobie w życiu i właściwego zarządzania własnymi emocjami. Osoba o wysokiej inteligencji emocjonalnej potrafi się kontrolować w różnych sytuacjach życiowych, ma zdolność do motywowania siebie do działania, potrafi być asertywny czy wczuć się i zrozumieć sytuację innych ludzi, dokonuje dojrzałych i odpowiedzialnych wyborów, ma prawdziwy obraz siebie, wierzy w swoje możliwości, a co za tym idzie kontakty z innymi członkami społeczeństwa układają się lepiej.

Osoby pracujące z młodzieżą powinny charakteryzować się takimi cechami po to, żeby być wzorem dla młodego pokolenia, które to będzie wkrótce tworzyć naszą rzeczywistość. To od młodych, mądrych, wierzących we własne możliwości ludzi, zależy przyszłość całego społeczeństwa. Dzisiejsze czasy sprzyjają rozwojowi w wielu dziedzinach, jednak często zapomina się o tym, co jest najważniejsze, o tych "drobnostkach" kształtujących charakter i dojrzałą osobowość - wyjaśnił Daniel Wargin ze Stowarzyszenia "Dorośli-Dzieciom".

Tego właśnie "uczyli się" uczestnicy szkolenia w Gruzji. Na własnej skórze doświadczali różnych emocji, dyskutowali na ten temat i starali się radzić sobie ze wszystkim, co się działo. Oprócz dyskusji, zajęć warsztatowych, refleksji indywidualnej i grupowej, uczestnicy wzięli udział w wędrówce po górach. Z plecakami wypełnionymi po brzegi, namiotami i wszelkim niezbędnym ekwipunkiem, spędzili z dala od cywilizacji 2 doby, przeszli 35 kilometrów i oprócz zapierających dech w piersiach widoków, byli "skazani" na siebie, żeby wędrówka nie była uciążliwym wspomnieniem, musieli sobie zaufać, liczyć na siebie, zmagać się z emocjami własnymi i innych osób. Nie zawsze było łatwo, ale się udało. Mądrzejsi o doświadczenie, teraz, w swoich krajach będą próbować przekazywać nowe umiejętności młodzieży, z którą pracują.

Szkolenie sfinansowane zostało z Programu Erasmus +.

Stowarzyszenie "Dorośli-Dzieciom"

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top