Zacięte zmagania językowe (FOTO)
SP Wiśniewa

W Szkole Podstawowej w Wiśniewie odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego "English Masters" dla uczniów klas IV-VII szkół podstawowych, w którym wzięło udział 16 uczniów ze szkół podstawowych, w tym z ZS nr 1 z Sępólna, ZS nr 3 z Sępólna, Szkoły Podstawowej w Zbożu, ZS w Lutowie oraz Szkoły Podstawowej w Wałdowie.

Organizatorem konkursu była pani Julia Oller.

- Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Król z klasy VII, Wiktoria Czeszewska z klasy VI oraz Julianna Knapik z klasy V. Głównym założeniem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim i zmotywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych. Przez 45 minut na szkolnej sali gimnastycznej uczniowie rozwiązywali test sprawdzający umiejętność rozumienia czytanego tekstu, znajomość słownictwa i gramatyki - opowiedziała Julia Oller.

Po zakończeniu konkursu, oczekując na wyniki, uczestnicy mogli spróbować pysznych babeczek. Komisja konkursowa, w której skład weszli wybrani nauczyciele j. angielskiego szkół biorących udział w konkursie, ogłosiła następujące wyniki:

  1. Wiktoria Czeszewska- SP w Wiśniewie
    Mateusz Angowski - ZS w Wałdowie
  2. Antonina Dobrowolska - ZS nr 3 w Sępólnie Krajeńskim
  3. Maja Sokulska - ZS nr1 w Sępólnie Krajeńskim

Wyróżnienia:

  • Igor Kluch - SP w Zbożu
  • Rozalia Wierzchucka - ZS nr1 w Sępólnie Krajeńskim
  • Łukasz Szreder - ZS w Lutowie

Zwycięzcy konkursu poza dyplomami otrzymali atrakcyjne prezenty (m.in. pen drive’y, selfie sticki, power banki, kubki termiczne, zestawy pisaków, długopisy, notesy). Nagrody, ufundowane przez Zakład Obsługi Oświaty Samorządowej w Sępólnie, zostały wręczone przez dyrektor SP w Wiśniewie, panią Aleksandrę Zawadzką-Tymecką.

- Pani dyrektor na zakończenie podkreśliła, że wszyscy obecni uczniowie, którzy znaleźli się tuż za podium, są zwycięzcami i należą do grupy najlepszych uczniów z języka angielskiego w swojej gminie. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów! - dodała Julia Oller.

SP Wiśniewa

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top