Reklama

Kobieta w podróży (FOTO)
Biblioteka Sępólno

W środę, 13 września 2017 r. sępoleńska biblioteka gościła dziennikarkę, blogerkę, globtroterkę, autorkę książek i poradników podróżniczych - Marzenę Filipczak, kobietę, dla której podróżowanie stało się pasjonującym sposobem na życie.

Wiodącym tematem spotkania była relacja z dwóch podróży w pozornie niebezpieczne i nieprzyjazne, a zarazem mało popularne rejony turystyczne świata. Pierwsza z nich wiodła trasą: Armenia i Górski Karabach, Gruzja, Osetia Północna, buddyjska Kałmucja, Uzbekistan i Kirgistan. Natomiast podczas drugiej wyprawy podróżniczka odwiedziła Kurdystan w granicach Turcji i Iraku, Iran, Turkmenistan i kawałek Kazachstanu. W sumie Pani Marzena spędziła w drodze cztery miesiące. Zebrane materiały posłużyły jej do wydania książki pt.: "Między światami".

Podczas spotkania Marzena Filipczak opowiadała między innymi o egzotycznych i malowniczych krajobrazach, o zwyczajach, religii, tradycji i codzienności, o gościnności mieszkańców, którzy nad samotną podróżniczką roztaczali opiekę, o sposobach na znalezienie odpowiedniego noclegu, o traktowaniu w poszczególnych kulturach lokalnych kobiety i w jakim stopniu te zasady obowiązują turystki. Relacji z podróży towarzyszył pokaz slajdów ze zdjęciami zrobionymi osobiście przez dziennikarkę.

Wszystkich zainteresowanych jak niebanalnie podróżować po świecie zachęcamy do zapoznania się z innymi książkami Pani Filipczak: "Jadę sobie. Azja. Przewodnik dla podróżujących kobiet""Lecę dalej. Tanie podniebne podróże", "Rozważnie i romantycznie"

Spotkanie zostało sfinansowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki przez Instytut Książki.

Biblioteka Sępólno

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top