Reklama

Z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk o szczęściu i nie tylko...
Biblioteka Sępólno

We wtorek, 10 maja br., Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim miała przyjemność gościć Panią Małgorzatę Gutowską-Adamczyk, jedną z najpoczytniejszych polskich autorek książek dla dorosłych i młodzieży.

 

Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST (obecnie Akademia Teatralna), w przeszłości była nauczycielką języka polskiego i łaciny, a także współwłaścicielką firmy handlowej.

Zadebiutowała jako scenarzystka serialu "Tata, a Marcin powiedział...".

Jest autorką bestsellerowej trzytomowej sagi "Cukiernia pod Amorem", serii "Podróż do miasta świateł" oraz "Fortuna i namiętności". W jej dorobku literackim znajdują się też m.in. powieści: "110 ulic", "Niebieskie nitki", "220 linii", "13. Poprzeczna", za którą otrzymała nagrodę "Książka Roku 2008", przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY.

Jak sama o sobie mówi: "Jest żoną jednego męża, matką dwóch synów, właścicielką trzech psów, posiadaczką czterech zawodów wyuczonych. Kolekcjonuje dziwne nazwiska, ceni dobrą kuchnię, amatorsko uprawia ogród. Namiętnie czyta, leniwie uprawia tai-chi i optymistycznie patrzy na świat".

"Szczęście tkwi w szczegółach" - od tego zdania zaczęła się przemiła rozmowa z Panią Małgorzatą. Co miała na myśli wypowiadając te słowa okazało się w trakcie… Według niej "szczęście" w każdym wieku oznacza coś innego. Dla dziecka szczęściem jest ładna pogoda, obecność rodziców, poczucie bezpieczeństwa. Potem "choroby"... bo można wtedy zostać w łóżku z książką i czytać. Potem szczęście (i nieszczęście...) związane z chłopakami, pierwszą miłością. Potem narodziny dzieci i wszystko z tym związane. Obecnie szczęściem dla niej jest oglądanie seriali wraz z mężem, a potem… być może wnuki.

W trakcie spotkania pisarka opowiedziała w jaki sposób powstają jej książki, co stanowi inspirację do ich pisania oraz skąd czerpie pomysły. Pani Małgorzata szczerze opowiadała o rodzinie, trudach wychowania, codzienności i natchnieniach twórczych. Mówiła też o swoich najnowszych powieściach: "Kalendarze" i "Klątwa" oraz o najbliższych planach wydawniczych. Po zakończeniu spotkania był czas na wspólne fotografie, rozmowy, zakup książek i zdobycie autografu.

Całość przebiegła w sympatycznej atmosferze, a pisarka okazała się niezwykle ciepłą i życzliwą osobą.

Spotkanie dofinansowane było ze środków Instytutu Książki w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Biblioteka Sępólno

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top