Wilki w Sępólnie Krajeńskim
Marcin Jarski

Wiadomo było od dawna, teraz mamy potwierdzenie - w gminie Sępólno Krajeńskie właściwie już na dobre zadomowił się wilk.

Niby nic wielkiego? Nie do końca. Pierwsze informacje o pojawieniu się w gminie Sępólno watahy wilków docierały do lokalnych mediów już prawie 5 lat temu. Do tej pory jednak nie było oficjalnego potwierdzenia, aż do dziś. Zaprzyjaźniony z naszą redakcją myśliwy z aparatem Marcin Jarski sfotografował wilka na torfowisku Messy w gminie Sępólno.

Z naszych informacji wynika, że wilka w Sępólnie nie było od około 200 lat. Te dzikie, nieujarzmione zwierzęta są piękne i fascynujące poprzez swoją tajemniczość wynikającą przede wszystkim z ludzkich przesądów i obaw. Skoro jednak przetrwały kilka lat, nawet zimą nie ingerując w siedziby i gospodarstwa ludzi, powinniśmy być tylko z tego dumni. Fundacja WWF Polska podaje, że populacja wilka w naszym kraju wynosi obecnie zaledwie około 1000 osobników. Tym bardziej miło, że postanowiły osiedlić się w Sępólnie.

Maciej Bór

Komentarze

0 #2 a 2018-08-03 08:48
biedne zwierzaki, zepchnięte przez ludzkość na margines, pewnie marnie skończą jako trofea w domach miłośników przyrody jakimi są myśliwi
0 #1 Gość 2018-08-02 12:33
Kilka dni temu zaatakowały kilka koni w jednej ze stadnin.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top