Reklama

Kolejny projekt zwieńczony sukcesem! (FOTO)
nadesłane

Zakończyło się już trzecie w tym roku międzynarodowe szkolenie, zorganizowane przez Stowarzyszenie "Dorośli-Dzieciom" w ramach Programu Erasmus +. Projekt "Your Turn! Games in NFL" we współpracy z gruzińską organizacją "Sunny House" miał miejsce w pełnym słońca Kobuleti, u wybrzeża Morza Czarnego.

Przez 9 dni uczestnicy z Czeczenii, Armenii, Gruzji, Ukrainy, Bułgarii, Włoch, Łotwy, Rumunii, Niemiec, Grecji i Polski (a konkretnie z Sępólna Krajeńskiego) rozwijało umiejętności i poszerzało wiedzę o tym, jak stosować gry w edukacji poza formalnej młodzieży. Czy mogą być one czymś więcej niż tylko dobrą zabawą? Jak i w co należy grać, aby rozwinąć tak istotne w dzisiejszym świecie kompetencje kluczowe młodzieży? W jaki sposób popularne gry mogą wpłynąć na umiejętności komunikacji w języku ojczystym i w języku obcym, przedsiębiorczość i innowacyjność działań, kompetencje matematyczne i społeczne czy świadomość kulturową młodych ludzi? Na takie i inne ważne pytania odpowiadali sami uczestnicy pod okiem trenerów: Ieva Grundsteine z Łotwy oraz Antonio Benaches z Hiszpanii.

- Muszę przyznać, że szkolenie w Gruzji było jednym z najlepszych w moim życiu! Ciekawy program, pełen zajęć praktycznych i zmuszających nas do myślenia i działania, ogromna różnorodność krajów i kultur, z jakich pochodzili uczestnicy, warunki, które przerosły nasze oczekiwania - wszystko to złożyło się na "projekt idealny". Tak naprawdę jest już tydzień po, wszyscy wrócili do swoich domów, a ja nadal nie mogę się oderwać od tego co działo się na projekcie. Mam głowę pełną przemyśleń i wiem, że nie jestem sama, bo na naszej szkoleniowej grupie w Internecie co chwilę pojawiają się nowe wpisy, zdjęcia i "złote myśli" uczestników - podzieliła się wrażeniami Dominika Chylewska z Sępólna.

Stosując główną zasadę edukacji poza formalnej: uczenie się poprzez działanie, uczestnicy brali udział w prezentacjach, dyskusjach czy działaniach praktycznych opartych na własnych, kreatywnych pomysłach. Pełne dynamizmu szkolenie, oparte na metodologii uczenia poza formalnego, zgromadziło osoby, którym nie są obce działania na rzecz innych osób i troska o rozwój młodzieży. Efektem udziału w programie jest certyfikat Youthpass, poświadczający rezultaty osiągnięte przez uczestników i nadzieja, że uczestnicy wykorzystają zdobyte umiejętności w swojej pracy z młodzieżą.

- Projekt zakładał nauczenie nas wykorzystywania gier we współpracy z młodzieżą, ale ja czuję, że nauczyłam się znacznie więcej. Organizatorzy zrobili wszystko co w ich mocy, aby warunki i atmosfera sprzyjały pracy, do tego otwarci, kreatywni i chętni do rozmowy o tym co nas różni uczestnicy, sprawili, że szkolenie dało nam więcej niż oczekiwaliśmy - podsumowała Dominika.

Za stronę organizacyjną projektu odpowiadali: Daniel Wargin ze Stowarzyszenia "Dorośli-Dzieciom" i Kety Zhvania-Tyson z Gruzji.

sl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top