Telewizja Polska S.A. / KANAŁ 10

Prezydent Andrzej Duda zachęcał do włączenia się do „Wolontariatu ozdrowieńców”, który jest elementem Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Podkreślał, że osoby starsze potrzebują szczególnego wsparcia, bo dla nich załatwienie codziennych spraw jest poważnym problemem, a czasem może być też zagrożeniem życia.

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów działa od kilku tygodni. Koordynatorem jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Dzięki oferowanemu wsparciu, na przykład w postaci dostarczenia zakupów, umożliwia osobom starszym pozostanie w domu. W praktyce oznacza to znaczne zmniejszenie ryzyka zachorowania. 

Dzisiaj uruchomiono kolejny komponent Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów – „Wolontariat ozdrowieńców”. Zainteresowani mogą bezpiecznie pomagać innym, np. mieszkańcom Domów Pomocy Społecznej. Osoba chętna do świadczenia wolontariatu w konkretnym DPS wypełnia formularz zgłoszeniowy na stronie wspierajseniora.pl który jest przekazywany systemem CAS do wybranego Domu Pomocy Społecznej.

 

Fotoram.io (2).jpg

 

Fotoram.io (3).jpg

Fotoram.io.jpg

 

red

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top