Zbliżenia TVP3 Bydgoszcz

Poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Lenz, podczas konferencji prasowej w Toruniu, poinformował o rejestracji listy wyborczej Koalicji Europejskiej do europarlamentu. Tym samym zapowiedział start kampanii wyborczej.

"Właśnie w tym momencie szef sztabu wyborczego Koalicji Europejskiej, pan Marcin Wiśniewski, pełnomocnik wyborczy i pan Piotr Drążek rejestrują w Państwowej Komisji Wyborczej listę w wyborach do europarlamentu Koalicji Europejskiej w województwie kujawsko-pomorskim. Myślę ,że będziemy mieli za chwilę informację, że jesteśmy zarejestrowani może jako jedna z pierwszych ugrupowań politycznych" - opowiadał Tomasz Lenz, poseł PO. 

"Gdyby rząd PiS w 2019 roku wydał taki sam procent pieniędzy na oświatę, jaki wydano w ostatnim roku rządów Platformy Obywatelskiej i PSL-u w 2015 roku, to wartość wydatków na oświatę powinna wynieść ponad 55 miliardów złotych, a wynosi w 2019 zaledwie 48 miliardów złotych. Mamy siedem miliardów różnicy" - informuje Patryk Warzyński, pełnomocnik ds. programowych. 

"Politycy Koalicji Europejskiej przedstawiają w ostatnim czasie różne dane. Są to dane, niestety, nieprawdziwe. Polecam Panom przyśpieszony kurs podstaw matematyki. Na chwilę obecną wydatki rządu PiS na finansowanie edukacji to 46 miliardów złotych. W latach 2016-2019 zwiększyliśmy te wydatki o 5,5 miliarda zł, a zatem, jeżeli zostały zwiększone o tyle to nie mogły wynosić za rządów Platformy tyle na ile powołują się Panowie. Nie była to ta kwota, o której mówią" - zaznacza Joanna Borowiak, poseł PiS.

Zbliżenia TVP3 Bydgoszcz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top