Reklama

Reklama

Reklama

Powiatowa Wystawa Stołów Wielkanocnych 2023 [FOTO]
e-krajna.pl

Gospodarzem tegorocznej Powiatowej Wystawy Stołów Wielkanocnych był Więcbork. W sobotę 1 kwietnia 2023 roku, Koła Gospodyń Wiejskich z czterech gmin powiatu sępoleńskiego oraz uczniowie dwóch szkół zaprezentowali mieszkańcom, którzy odwiedzili wystawę, tradycyjny wielkanocny poczęstunek. W sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Więcborku oprócz stołów z świątecznymi potrawami podziwiać można było wyroby lokalnych rękodzielników.

Zanim przystąpiono do degustowania tradycyjnych potraw goszczących na wielkanocnych stołach w naszym regionie, zebrani przyjęli życzenia od poseł Iwony Kozłowskiej, wicestarosty sępoleńskiego Andrzeja Maracha, burmistrza Więcborka Waldemara Kuszewskiego i pozostałych samorządowców. Gościom zaprezentowały się również, w wdzięcznym programie artystycznym, dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Więcborku.

Po wspólnej modlitwie i poświęceniu potraw przez wikariusza więcborskiej parafii ks. Macieja Musiała, goście Powiatowej Wystawy Stołów Wielkanocnych mogli skosztować wielkanocnych smakołyków, które specjalnie dla nich przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Suchorączka (gm. Więcbork), z Dziedna (gm. Sośno), z Wałdówka (gm. Sępólno Krajeńskie) i z Dąbrówki (gm. Kamień Krajeński). Świąteczny poczęstunek dla mieszkańców zaoferowali także uczniowie ZSCKR w Sypniewie oraz CKZiU w Więcborku.

red

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top