Reklama

Reklama

Reklama

KPP Sępólno Krajeńskie

Kilkunastomiesięczna Zosia z Wałdowa oraz jej rodzice toczą walkę z czasem. Szansą na normalne życie i spowolnienie choroby jest terapia genowa wartą 9,5 miliona złotych. Policjanci i pracownicy sępoleńskiej komendy podjęli rzucone im wyzwanie i wsparli zbiórkę pieniędzy na leczenie dziewczynki.

Policjanci wraz z pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim zostali nominowani by włączyć się do akcji charytatywnej mającej na celu zbiórkę pieniędzy na leczenie chorej na SMA Zosi Szcześniewskiej z Wałdowa. Wyzwanie rzucili im strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Więcborka .

Mundurowi podeszli z entuzjazmem do wykonania zadania. We wtorek, 4 października br. po południu, kilkunastoosobowa grupa policjantów i pracowników  stanęła na placu przy komendzie, by wykonać przysiady. Zebrane przy tej okazji pieniądze zasilą skarbonkę akcji charytatywnej "Pieszo po zdrowie. Od Zakopanego po Hel dla Zosi walczącej z SMA"  https://siepomaga/50dni.

Jednocześnie do dalszej pomocy dla Zosi nominowali:

  1. Ośrodek Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim
  2. Urząd Miejski w Sępólnie Krajeńskim
  3. Komendę Powiatową Policji w Tucholi

Zasady zabawy są niezwykle proste.

  1. otrzymujesz nominację do challenge #aktywnieDlaZosi

2) nagrywasz filmik jak wykonujecie 15 przysiadów oraz wklejacie go na swojej stronie.

3) wpłacacie dowolną kwotę pieniążków na konto Zośki w SIEPOMAGA pod linkiem

https://www.siepomaga.pl/50dni

  1. nominujecie od 3 do 5 - firm, instytucji, szkół, rodzin 

(Nie zapominajcie o skopiowaniu hasztagu #aktywnieDlaZosi oraz poinformowaniu Nas o wykonaniu zadania)

#GaszynChallenge - to akcja charytatywna zainicjowana przez strażaków ochotników z Gaszyna w Łódzkiem na rzecz chorego na SMA chłopca. W 2020 roku swoim zasięgiem objęła cały kraj i dzięki temu udało się uzbierać potrzebną kwotę pieniędzy na zakup leku. Popularność akcji, zapoczątkowała kolejne zbiórki na rzecz innych dzieci potrzebujących pilnie pomocy.

Teraz takiej pomocy potrzebuje Zosia Szcześniakowska z Wałdowa. Rodzina dziewczynki walczy z całych sił, aby uzbierać na kosztową kuracją. Żeby nagłośnić zbiórkę, Pan Tomek - tata Zosi, wraz z dziadkiem Jackiem i wujkiem Karolem, postanowili przejść Polskę pieszo. W akcję pn. „Pieszo po zdrowie. Od Zakopanego, aż po Hel dla Zosi walczącej z SMA” wyruszyli 19 sierpnia. Od tej pory, odwiedzają różne miejscowości, prosząc o pomoc dla Zosi.

W miniony weekend bohaterska ekipa ,,Zosi” gościła także w Komendzie Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeński. Przywitał ich komendant powiatowy, insp. Paweł Zawada. Przy tej okazji przekazał na licytację własną publikację „Martyrologia policjantów Policji Państwowej województwa pomorskiego”, napisaną wspólnie z podinsp. Jackiem Pawłowskim. Na licytację trafiła również kujawsko-pomorska maskotka ,,Polfinka” oraz policyjne maskotki ,,Liska” i ,,Misia” pochodzące z prywatnych zbiorów jednego z sępoleńskich policjantów.

Na portalu siepomaga.pl ruszyła zbiórka pieniędzy. Każdy, kto chce wesprzeć rodzinę z Wałdowa, może wpłacać za pośrednictwem fundacji pieniądze na leczenie lub zaangażować się w licytacje prowadzone na profilu na Facebooku  „Licytacje dla Zosi z SMA”.

Link do zbiórki:

www.siepomaga.pl/50dni

Wędrówkę można obserwować:

https://m.facebook.com/pieszopozdrowie

Link do prowadzonych licytacji:

https://www.facebook.com/groups/379493624053395/?ref=share

asp. Małgorzata Warsińska - KPP Sępólno Krajeńskie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top