Podsumowanie działań "Znicz 2021" w powiecie sępoleńskim [FOTO]
KPP Sępólno Krajeńskie

Tegoroczna akcja ZNICZ rozpoczęła się 29 października i trwała do 2 listopada br. W tych dniach na drogach naszego powiatu trwały wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i zmotoryzowanym uczestnikom ruchu, którzy odwiedzali groby swoich najbliższych. W trakcie trwania działań doszło łącznie do 3 kolizji.

W powiecie sępoleńskim działania policyjne „Znicz” upłynęły spokojnie. W rejonie cmentarzy na ternie całego powiatu służbę pełnili policjanci pionu prewencji oraz pionu kryminalnego, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie. Funkcjonariusz kontrolowali stan techniczny pojazdów, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, sposób przewożenia dzieci, korzystanie z pasów bezpieczeństwa. W czasie kontroli, policjanci zwracali też szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy.

W trakcie działań nad bezpieczeństwem na drogach powiatu sępoleńskiego czuwało 90 funkcjonariuszy. Policjanci ujawnili łącznie 107 uczestników ruchu drogowego, którzy nie przestrzegali obowiązujących ich przepisów oraz zatrzymano 5 dowodów rejestracyjnych od pojazdów.  Towarzyszący długi weekend nie przyniósł poważniejszych zdarzeń. Na drogach powiatu łącznie doszło do 3 kolizji drogowych.

asp. Małgorzata Warsińska - KPP Sępólno Krajeńskie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top