Duże ognisko zakażeń w Domu Pomocy Społecznej w Suchorączku. Wicestarosta zapewnia o opanowaniu sytuacji

W niedzielę, 22 listopada br. Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim poinformowało o kolejnych osobach zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w naszym powiecie. Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sępólnie Krajeńskim ostatniej doby przybyło ich 78. Jak się dowiedzieliśmy, przyczyną takiej ilości zachorowań jest powstanie dużego ogniska zakażeń w Domu Pomocy Społecznej w Suchorączku.

Jak poinformował wicestarosta sępoleński Andrzej Marach, zakażenie koronawirusem stwierdzono u 12 pracowników DPS w Suchorączku i 61 pensjonariuszy. 4 pensjonariuszy oraz jeden pracownik, u których wynik był niejednoznaczny, będą mieli wykonane ponowne testy.

Chorzy mieszkańcy jak i pracownicy przebywają obecnie w izolacji. Zdrowi mieszkańcy DPS w Suchorączku zostali przeniesieni do innego budynku. Pracownicy mają zapewnione warunki bytowe, są zakwaterowani w osobnych pomieszczeniach. Stan wszystkich zakażonych w DPS-ie jest ogólnie dobry.

Decyzją wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza od jutra do pomocy w DPS Suchorączek skierowano 3-4 żołnierzy WOT. Jutro także we wszystkich pomieszczeniach Domu Pomocy Społecznej wojsko przeprowadzi dekontaminację.

Jak zapewnił wicestarosta Marach, sytuacja w DPS-ie jest opanowana.

info powiat.jpg

 

Ewa Szydeł

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top