Komunikat Naczelnika Urzędu Skarbowego w Sępólnie Krajeńskim
Urząd Skarbowy w Sępólnie Krajeńskim

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sępólnie Krajeńskim uprzejmie informuje, że od dnia 1 stycznia 2020 r. PIT, CIT i VAT zapłacą Państwo do urzędu skarbowego wyłącznie za pomocą indywidualnego rachunku podatkowego (mikrorachunku podatkowego).

Swój numer mikrorachunku można sprawdzić już teraz w generatorze dostępnym na stronie www.podatki.gov.pl lub w dowolnym urzędzie skarbowym. Wystarczy podać swój numer PESEL lub NIP.

Indywidualny rachunek podatkowy, tak zwany mikrorachunek podatkowy, dotyczy wszystkich podmiotów nie tylko prowadzących działalność gospodarczą. To nowe uproszczenie przygotowane przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową. Dzięki niemu od 1 stycznia 2020 r. podatnik będzie mieć swój jeden, stały, indywidualny rachunek, który będzie służyć do wpłat podatków PIT, CIT i VAT.

Generator mikrorachunku podatkowego działa całodobowo, dzięki temu swój numer można sprawdzić w każdym czasie i miejscu, np. korzystając z telefonu czy tabletu. Wygenerowanie i prowadzenie mikrorachunku jest całkowicie bezpłatne.

Numer nadawany jest każdemu podatnikowi i płatnikowi automatycznie – to znaczy, że nie wymaga składania żadnych wniosków do urzędu skarbowego.
Dotychczasowe rachunki urzędów skarbowych do wpłat PIT, CIT i VAT pozostaną aktywne do dnia 31 grudnia 2019 r.

Dzięki mikrorachunkowi podatkowemu:
- w wygodny i prosty sposób zapłacisz PIT, CIT i VAT na jeden, stały, indywidualny mikrorachunek podatkowy - nie będziesz już wybierać oddzielnych rachunków,
- szybko sprawdzisz numer mikrorachunku podatkowego w każdym miejscu i czasie,
- jeśli przeprowadzisz się lub zmienisz siedzibę firmy, dalej będziesz posługiwać się tym samym mikrorachunkiem podatkowym,
- nie będziesz już szukać obowiązujących numerów rachunków urzędów skarbowych i ograniczysz liczbę omyłkowych przelewów na niewłaściwe konto,
- mikrorachunek podatkowy zapewni szybszą obsługę płatności PIT, CIT i VAT. Szybciej otrzymasz potrzebne ci zaświadczenia, np. o niezaleganiu w podatkach.

Więcej informacji na temat mikrorachunku podatkowego znajdziesz na stronie www.podatki.gov.pl

Urząd Skarbowy w Sępólnie Krajeńskim

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top