Kanał 10 Wojciech Bilski

W środę, 10 lipca br., wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz odwiedził powiat sępoleński. Na początku swojej wizyty wojewoda spotkał się z samorządowcami podczas którego rozmawiano m.in. o transporcie publicznym, funkcjonowaniu Szpitala Powiatowego w Więcborku, Funduszu Dróg Samorządowych, suszy oraz o obwodnicach dla Kamienia Krajeńskiego i Sępólna Krajeńskiego.

Kolejnym punktem wizyty wojewody był briefing prasowy, który odbył się na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim. Na konferencji prasowej padło szereg pytań m.in. o realizację zadań drogowych, obwodnic Kamienia Krajeńskiego i Sępólna Krajeńskiego oraz pomoc związaną z problemem suszy w regionie. Padły też pytania o współfinansowanie przez Lasy Państwowe naprawy dróg zniszczonych wywozem drewna po nawałnicy.

Najważniejszym jednak celem przyjazdu wojewody do samorządowców było podpisanie umowy na przebudowę drogi powiatowej nr 1140C relacji Sośno-Wąwelno-Mrocza(las) od km 0+131 do km 1+687 oraz od km 4+934 do km 6+466 opiewającą łącznie brutto na niebagatelną kwotę 3.667.149,62 zł.  80% w/w kosztu budowy drogi pokrywa promesa wojewody dofinansowana z rezerwy celowej budżetu Państwa będącej w dyspozycji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dofinansowanie to zostało pozyskane dzięki staraniom wojewody kujawsko-pomorskiego i starosty sępoleńskiego.

Umowa na realizacje w/w zadania została zawarta pomiędzy Powiatem Sępoleńskim reprezentowanym przez Edwina Eckerta - dyrektora Zarządu Drogowego w Sępólnie Krajeńskim przy kontrasygnacie Głównej Księgowej Zarządu Drogowego - Renaty Piotrowskiej a dyrektorem kontraktu firmy COLAS Polska sp. z o.o. Karolem Sękowskim.

Czas na remont dróg po nawałnicy. Podpisano umowę - Zbliżenia TVP3 Bydgoszcz

red

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top