IX Krajeński Rajd Rowerowy (FOTO)
Andrzej Marach

Pomimo niezachęcającej, pochmurnej  pogody na starcie IX Krajeńskiego Rajdu Rowerowego stawiło się blisko 40 uczestników. Pozytywne nastawienie, dobre humory oraz  słodki poczęstunek przygotowany przez KGW Orzełek rozgoniły chmury.

Trasa tegorocznego Rajdu  liczyła około 23 km i wiodła z Orzełka do Zamartego i z powrotem. Największą atrakcją było zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Brat Jacek  z Zakonu Karmelitów Bosych oprowadzał „rajdowców” po sanktuarium przybliżając jego historię i legendy związane z miejscowością Zamarte. Punktem kulminacyjnym było zejście do katakumb sanktuarium, gdzie spoczywają zmumifikowane zwłoki fundatora świątyni  Jana Michała Grabowskiego.

Oprócz przejazdu zaplanowaną trasą, dla uczestników rajdu, w Szkole Podstawowej w Zamartem, został przygotowany poczęstunek. Wszyscy próbowali swoich sił w konkursie starając się rozszyfrować zwroty i słowa gwary krajeńskiej. Tradycyjnie organizatorzy wyróżnili najstarszego i najmłodszego uczestnika Rajdu. Puchary i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Starostę Sępoleńskiego oraz Burmistrza Kamienia Krajeńskiego odebrali: Tadeusz Stąpyra (najstarszy uczestnik Rajdu) oraz Franek Starzecki (najmłodszy uczestnik Rajdu).

W drodze powrotnej „peleton” zatrzymał się w Gronowskim Młynie, gdzie wszyscy skonsumowali nieodłączny element Rajdu - drożdżówkę przygotowaną przez panie kucharki z Zespołu Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim.

Artur Juhnke - Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top